طراحی سایت مدارس و دانشگاه ها

تاریخ: 25 / 02 / 1395

 

 

 

 

School site design

 

مراکز آموزشی برای معرفی هرچه بیشتر خود و ارائه خدمات به کاربران ، نیاز اساسی به طراحی سایت دارند. طراحی سایت رایان وب در نظر دارد با ارائه خدمات عالی با تعرفه مناسب کار را برای این مراکز آسان و راحت کند.

 


طراحی سایت مدارس

 

آموزش صحیح و اصولی زیربنای موفقیت و پیشرفت یک جامعه است. توجه و ارزش نهادن به مبحث آموزش سرمایه گذاری بلند مدتی است که سالها بعد از ثمره ی آن استفاده می توان کرد. آموزش به مانند درختی است که پس از سالها رسیدگی، می توان از میوه ی شیرین آن بهره برداری کرد. امروزه خانواده ها اهمیت ویژه ای به محل آموزش و مدارس فرزندان خود قائل اند. خانواده ها می دانند که فرزندان دلبندشان مدت زمان زیادی را در مدارس می گذارنند و تاثیراتی زیادی از معلمان و هم شاگردان خود می گیرند؛ از این رو خانواده ها با دقت و تامل کافی، مرکزی را برمی گزینند که منجر به رشد و تعالی فرزندشان باشد و علاوه بر توجه به مبحث آموزش در حوزه ی تربیت و پرورش نیز فعالیت نمایند.

اداره ی مدارس به خودی خود مسئولیت بزرگی است؛ نیاز به شم مدیریتی دارد تا با نگاه به آینده و همراه با پیشرفت جامعه قدم بردارد. مدرسه ای که به وضعیت تحصیلی تک تک دانش آموزان خود توجه و رسیدگی لازم را دارد و علاوه بر مبحث آموزش در حوزه ی تربیت و پرورش دانش آموزان حرفی دارد؛ یک مدرسه ی مناسب و ایده آل است چرا که هدف آن پیشرفت دانش آموز است. در چنین شرایطی مراجعه ی حضوری اولیا هر روزه و هر روزه این پیچیدگی را بیشتر می کند. بنابراین باید به دنبال راهی گشت تا ارتباط اولیا با مدرسه به طور کارآمدتر و ساده تری امکان پذیر باشد.

با در دسترس بودن اینترنت و فراگیری وب سایت ها، کسب و کارهای بسیاری برای معرفی خود از این بستر مفید و موثر استفاده می کنند. استفاده از وب سایت ها تنها به معرفی کسب و کار خاتمه نمی یابد؛ وب سایت ها با امکانات متعددی که دارند می توانند با مخاطبان خود در تعامل باشند. اینترنت امروزه از خریدهای روزمره ی خانه تا انتقال پول را ساده کرده است و کافی است لپتاپ و یا یک گوشی هوشمند داشته باشیم تا در خانه و محل کار خود تمامی کارها را سروسامان دهیم. ثمره ی این فراگیری، منجر به ایجاد جامعه ای الکترونیک شده است. اما متاسفانه این پیشرفت در حوزه ی آموزش و مدارس حاصل نشده است؛ علاوه بر مدارس دولتی، مدارس خصوصی و غیر انتفاعی نیز از این پیشرفت بی بهره بوده اند.

 


چرا مدارس به طراحی سایت نیاز دارند؟

 

امروزه مدارس نیاز به بستری دارند که طی آن پرسنل، معلمان و مدیران مدرسه با اولیا و دانش آموز در ارتباط باشند. طراحی سایت این بستر را پدید می آورد و ارتباط بین معلمان و والدین و دانش آموزان را سهل می کند. اولیا می توانند در خانه و یا محل کار به راحتی و بدون نیاز به مراجعه ی حضوری با مدرسه فرزندانشان در ارتباط باشند.

یکی از لازمه های امروزه ی مدارس ارتباط دائمی با والدین است. زمانی که والدین با پرسنل و معلمان مدرسه فرزند خود در ارتباط باشند؛ این تعامل روند پیشرفت دانش آموزان را به طور کارآمدتری سرعت می بخشد. مدارس به بستری نیاز دارند تا طی آن اخبار مدرسه، برگزاری مناسب ها و گردش های علمی، وضعیت نمرات دانش آموزان و دریافت برنامه ریزی درسی و برنامه هفتگی به صورت آنلاین به دستشان برسد.

وب سایت با امکانات متعددی که دارد؛ بهترین بستر برای این امر است. توسط وب سایت می توان وضعیت تحصیلی هر دانش آموز را به صورت خصوصی و پرایوت در اختیار والدین قرار داد.

مدیران و معلمان مدارس و همچنین معلمان به در پرتال وب سایت مدرسه توسط نام کاربری و گذرواژه مخصوص به خود می توانند وارد وب سایت شوند و توسط حساب کاربری خود امکاناتی که سایت در اختیار می گذارد را استفاده نمایند.

طراحی سایت مدرسه علاوه بر تمام ویژگی ها و امکانات فوق از جنبه ی تجاری نیز مفید است. به وسیله ی طراحی سایت، مدیران مدرسه با اشتراک اهداف، امکانات، توانایی های مدرسه، افتخارات مدرسه و ... می توان والدین و حتی دانش آموزان را ترغیب نمود تا در مدرسه و مرکز آموزشی مدنظر ثبت نام کنند.

 

 

School site design features

 

 

امکانات طراحی سایت مدرسه:

معرفی مدرسه و خدمات
معرفی اهداف و امکانات    
معرفی پرسنل؛ کادر آموزشی و مدیران
 اعلام افتخارات مدرسه در مسابقات و آزمون های داخلی و بین المللی
امکان ثبت نام آنلاین
پرداخت شهریه آنلاین
امکان ارسال اخبار و اطلاعیه های مدرسه
بخش ارانه ی مقالات مفید و کاربردی
امکان دانلود جزوات و مقالات
گالری تصاویر
ایجاد پرتال
ارتباط بین معلمان و دانش آموزان
امکان ارسال تکالیف به معلمان
ارتباط بین معلمان و اولیا
ارتباط بین مدیر و اولیا
ارسال گزارش وضعیت تحصیلی و غیبت دانش آموز به اولیا
بخش مشاوره برای دانش آموز و اولیا
نمایش تقویم آموزشی و برنامه هفتگی
اعلام برنامه امتحانات
اعلام نتایج آزمون
ارائه و دانلود نمونه سوالات

 


امکانات طراحی سایت دانشگاه:

معرفی کامل دانشگاه به همراه مدیر ، معاونت و کادر آموزشی
امکان ثبت ، حذف ، ویرایش دانشجو
امکان ثبت نمرات به صورت ترمی
رزرو غذا برای دانشجو
امکان ثبت ، حذف ، ویرایش کادر آموزشی
امکان ارسال اخبار و اطلاعیه های دانشگاه
ثبت نام و مديريت خوابگاه ها
و...

 

 

امکانات طراحی سایت آموزشگاه:

معرفی کامل آموزشگاه به همراه مدیر و کادر آموزشی
معرفی کامل خدمات ارائه شده توسط آموزشگاه
امکان ثبت ، حذف ، ویرایش کادر آموزشی و دانشجو
امکان ارسال اخبار و اطلاعیه های آموزشگاه
درخواست صدور مدرک به صورت آنلاین
و...

 

 

 

 

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر