دلایل افت رتبه سایت در گوگل

تاریخ: 10 / 04 / 1396

وب سایت شما بعد از ثبت در گوگل و رعایت اصول seo تازه وارد رقابت سخت و چالش های پیش روی سئو می شود. چالشی که بسیار نفسگیر و تخصصی است و از موضوع طراحی سایت جداست. گاهی یک تیم چند نفره ماه ها تلاش می کند و سایت را با کلمات کلیدی در رتبه های برتر گوگل قرار می دهد ولی به یک باره با افت سئو سایت خود روبرو می شود. در پایین به بررسی انواع افت و دلایل آن می پردازیم.

انواع افت سئو :
- افت مقطعی : در خیلی از مواقع وب سایت شما در تایم زمانی کوتاهی دچار افت می شود که این خود دلایل متعددی دارد. معمولا در این مواقع سایت ها بعد از گذشت مدت زمان کم به جایگاه خود بر می گردند. تقریبا تمام وب سایت هایی که در ماه های اول راه اندازی هستند با این چالش روبرو هستند.

- افت شدید :
در برخی مواقع اتفاق می افتد که وب سایت با کلمات کلیدی خود دچار افت شدیدی می شود ، تا حدی که از نه تنها در رتبه های اول قرار ندارد بلکه در صفحات اول هم نیست. این موارد کار ما گره می خورد! این مشکل اگر با گذشت زمان برطرف نشود نگران کننده است.

دلایل : در بیشتر مواقع دلایل افت سئو و سایت ها به دلیل عملکرد بهتر سایر سایت هاست و ربطی به مسایل مانند طراحی سایت ندارد. از دلایل دیگر این اتفاق بروز نشدن سایت و یا استفاده از مطالب بی محتوا یا ضعیف است. حذف بک لینک ها و ار بین رفتن تاثیر آن بر سئو خود عامل مهمی به شمار می آید. ولی شاید بدترین دلیل و نگران کننده ترین علت می تواند جریمه شدن سایت شما توسط گوگل باشد که این مورد بسیار خطرناک است. این اتفاق کم می افتد ولی پیشگیری از آن بهترین درمان است.

بهترین راه حل ها : بهترین راه برای بهبود رتبه و بازگشت با رتبه های بالا صبر است!
نگران نشوید و زود تصمیم نگیرید . اجازه دهید زمان مشکل شما را حل کند و اگر این اتفاق نیفتاد آن وقت فکر چاره باشید. وب سایت خود را بروز نگه دارید. باگ های طراحی سایت خود را شناسایی و برطرف کنید و دوباره به بررسی اصول سئو سایت خود بپردازید. بک لینک های جدید تهیه کنید و از ابزار آنلاین برای بررسی جریمه بودن سایت خود استفاده کنید.

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر