طراحی سایت برای نمایش بهتر در موبایل

تاریخ: 10 / 04 / 1396

در زمان طراحی سایت باید متناسب با نیاز کاربران و با توجه به همه دستگاه‌های آنها که توسط آن وب سایت ها را مشاهده میکنند به طراحی وب سایت بپردازید. در سالهای نه چندان دور طراحی سایت به گونه ای بود که تنها برای کامپیوترها و لپ تاپ ها مناسب بود و کاربرانی که با تلفن همراه یا تبلت وب سایت را مشاهده می کردند دچار مشکلات متعددی می شدند. البته این را نباید نادیده گرفت که هنوز هم خیلی از وبسایت ها این مشکلات را دارند. در پایین به بیان برخی از این مشکلات می ‌پردازیم.

- خوانت بودن فونت ها و نوشته ها و همچنین وضوح نداشتن تصاویر یکی از این مشکلات بود‌.

- بازی زیاد با تاچ و صفحه نمایش گوشی برای زوم کردن و یا جابجا کردن صفحه نمایش

- عدم رضایت گوگل : در حال حاضر گوگل خود تگی برای معرفی وب سایت به صورت رسپانسیو تعریف کرده است و این خود نشان دهنده آن است که گوگل روی این جریان حساس شده است.

- استفاده از کد های منسوخ که خود نقش منفی در سئو داشت.

پیشرفت تکنولوژی و توسعه زبان های برنامه نویسی واکنش گرایی یا در زبان عامیانه طراحی سایت با نسخه موبایل در بین طراحان بیشتر از قبل مطرح و استفاده شد. این طراحی به گونه ای است که نمایش بهتری برای هر دستگاه خواهد داشت. این طراحی نه تنها برای کامپیوتر ها بلکه برای موبایل و تبلت نیز کارایی بالایی دارد.
در حال حاضر تقریبا تمام وب سایت هایی که به تازگی تولید و راه‌اندازی می‌شوند رسپانسیو بوده و دیگر کمتر شاهد
طراحی سایت با متد قدیمی هستیم.

فراموش نکنید هدف اصلی از طراحی وب سایت جلب رضایت کاربران است و با توجه به اینکه در حال حاضر تقریبا تمامی افراد با استفاده از تلفن همراه وب‌گردی می‌کنند رعایت واکنش گرایی سایت بسیار مهم است.

پس به مشتریان عزیز پیشنهاد می شود که در زمان سفارش طراحی سایت به این نکته اشاره کنند.

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر