پنالتی یا جریمه در سئو چیست؟

تاریخ: 11 / 04 / 1396

امروزه رسیدن به صفحه اول گوگل آنچنان امری مهم و با ارزش به شمار می‌آید که خیلی از کاربران برای رسیدن به این جایگاه حاضرند هر هزینه و هر ترفندی را به جان بخرند. همان اندازه که طراحی سایت و ظاهر آن بسیار مهم است ، سیو نیز بسیار حائز اهمیت است.
اغلب کارشناسان سئو کار و کاربران برای رسیدن به رتبه ایده‌آل در گوگل ، راههای اصولی را دنبال می کنند. یعنی به فاکتورهای سئو از قبیل به روز رسانی منظم تولید محتوای قوی اعتبار بخشی و ... عملرمی کنند.
 ولی در این میان افرادی هم وجود دارند که به دنبال میانبر برای رسیدن به سئو ایده آل هستند و برای این کار دست به تقلب می ‌زنند.

گوگل از تقلب متنفر است و در الگوریتم های خود کاملاً این موضوع را بررسی و اعلام کرده است و با هرگونه کپی محتوا ، خرید بک لینک غیرقانونی یا نامرتبط ، اسپم سازی و...  مشکل دارد.
شاید در ابتدا سایت شما پیشرفتی داشته باشد ولی این راهکار دارای ریسک بالایی است حمام کردن است منجر به نابودی کامل سئو شود به گونه ای که دیگر اعتبار دامنه کاملا از بین رود. اعمال هرگونه تقلب سئو و طراحی سایت کاری بسیار خطرناک به شمار می آید و ممکن هشت تمام زحمات شما را از بین ببرد.

الگوریتم های شناسایی گوگل :

گوگل پاندا :
گوگل پاندا رایج‌ترین نوع مجازات به شمار می‌آیند و خیلی از وب سایت ها با این الگوریتم مواجه می شوند. به طور کلی این الگوریتم کیفیت محتوا سایت شما را آنالیز می‌کند.

الگوریتم پنگوئن :

این الگوریتم دومین الگوریتم رایج در سئو به شمار می آید و به طور کلی روی لینک سازی سایت ها تمرکز می‌کند و وب سایت هایی را که صرفا فقط با بک لینک و دور زدن قوانین google سعی در ارتقاء سئو دارند را مجازات می کند.

نشانه های پنالتی شدن سایت:

یکی از نشانه های پنالتی شدن سایت پایین آمدن ناگهانی آمار بازدید به مدت چند روز متوالی می باشد. نشانه دیگر این اتفاق سقوط چند پله ای سایت شما در نتایج گوگل است. البته ابزار های زیادی برای چک کردن پنالتی بودن وجود دارد که نمیتوان به قاطعیت و دقت بررسی آنها اعتماد کرد.

راه های رفع پنالتی :

با ترک و متوقف کردن تقلب و به روز رسانی منظم و پست محتوای عالی گوگل را ترغیب کنید که به شما نگاهی دوباره کند.

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر