هاست اشتراکی برای کدام سایت ها مناسب تر است؟

تاریخ: 12 / 04 / 1396

هاست اشتراکی محلی است برای نگهداری فایل ها و دیتابیس و نمایش سایت برای کاربران. هاست اشتراکی انواع مختلفی دارد بسته به حجم سایت شما و نوع طراحی سایت دارای فضا و پهنای باند متفاوت است.
اغلب سایت ها بیشتر جنبه معرفی دارند و نیاز به حجم پایین و پهنای باند پایین یا متوسط دارند.

هاست اشتراکی به دلیل تعرفه‌های مناسب پشتیبانی خوب و درگیر نشدن کاربران با کانفیگ سرور مورد توجه بیشتر کاربران و مشتریان است. طراحی سایت استاتیک به علت پایین بودن حجم فایل ها روی هاست های اشتراکی پیاده سازی شده و معمولاً در سال هزینه پایینی را صرف خرید و یا تمدید هاست خود می کنند.

هاست اشتراکی چیست؟
هاست اشتراکی سرور اختصاصی است که به چندین قسمت تقسیم شده و به صورت کاملا مجزا در اختیار سایت های متفاوت قرار می گیرد. این هاست ها به دلیل تعرفه های مناسب و پایین بیشتر مورد توجه طراحان قرار می گیرد.
بیشتر سایت هایی که دارای حجم پایین ، بازدید متوسط و کاربران آنلاین همزمان کم هستند از مشتریان این هاست به شمار می‌آیند. هاست های اشتراکی به دو صورت هاست ایران و هاست خارج از کشور در اختیار سایت ها قرار می گیرد که معمولاً تعرفه های هاست های ایران کمی بیشتر از هاست های خارج از کشور است.

پیشنهاد می‌شود تنها وب سایت هایی که آمار بازدید بالا و حجم فایل نسبتا زیادی دارند سمت سرور اختصاصی و سرور مجازی بروند. به طور کل نیاز بیشتر انواع طراحی سایت را هاست اشتراکی برآورده می کند . همچنین اگر در ابتدای کار هستید برای تست و بررسی هم شده از هاست های اشتراکی استفاده کنید و در مرحله بعد با توجه به نیازها و کمی و کاستی ها هاست مناسب سایت خود را انتخاب کنید.

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر