بهترین طراحی سایت ها کدامند؟

تاریخ: 11 / 05 / 1396

وجود عرصه رقابتی در طراحی سایت و سئو بسیار فراوان است ولی شاید انتخاب بهترین طراحی سایت کمی سخت باشد. صدها شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی در سطح کشور فعالیت دارند ولی برای انتخاب باید به موارد زیادی توجه کرد. طراحی سایت باید دارای برخی ویژگی های مهم و اساسی باشد تا بتوان آن را به عنوان بهترین طراحی سایت انتخاب کرد. در پایین به بیان و بررسی چند فاکتور مهم برای انجام بهترین طراحی وب سایت می پردازیم.  :
- طراحی زیبا و دسترسی آسان:
سایتی زیباست که در عین زیبایی پرکاربرد باشد منظور از این جمله این است که اگر سایتی از نظر گرافیک و طراحی بسیار زیبا باشد ولی کاربر برای دسترسی به خدمت مورد نظر گیج و سردرگم شود هیچ مزیت خاصی به شمار نمی آید . طراحی سایت زیبا به همراه دسترسی آسان پروژه ای خوب محسوب می شود.
- طراحی سایت ریسپانسیو فراموش شود
در حال حاضر تمامی وب سایت های راه اندازی شده ریسپانسیو هستند و سایتی که این قابلیت را ندارد جزء سایت های قدیمی محسوب می شود.
- سرعت بارگذاری بالای سایت
یکی از فاکتورهای مهم برای بهترین طراحی سایت بررسی فاکتور سرعت بارگذاری است.
- انتخاب به جای رنگ و تصویر
طراحی سایت متناسب با زمینه کاری باید رنگ بندی شود و همچنین تصاویر باید به گونه ای انتخاب شود که علاوه بر زیبایی ، حجم و کیفیت بالایی نیز داشته باشند.
- انتخاب فونت مناسب
در زمان طراحی سایت باید توجه کرد که از فونت های زیبا و پرکاربرد در فضای مجازی استفاده کرد. این را باید در نظر گرفت که فونت ها حتما باید درون سایت و درون هاست بارگذاری شده باشند تا کاربر در صورت دارا نبودن فونت باز هم بتواند آن را مشاهده کنند.
- توجه به نوع آدرس دهی و لینک ها
برای انتخاب بهترین طراحی سایت باید به مواردی مانند آدرس دهی لینک ها و یا جایگذاری مناسب آنها برای دسترسی بهتر توجه کرد.
- قابلیت های پنل مدیریت
پنل های مدیریت متناسب با زمینه کاری و امکانات مد نظر کاربر طراحی شده و معمولا برای هر طراحی سایت متفاوت است.
- انتخاب قالب مناسب برای طراحی
این رو باید در نظر گرفت که برای هر زمینه کاری و هر نوع سایت باید Template یا همان قالب مرتبط با آن ایجاد شود پس در زمان انتخاب طراحی سایت دقت کنید که کدام طرح مشابه زمینه کاری شما می باشد.
- طراحی سایت اختصاصی
معمولاً برای انتخاب نوع طراحی سایت به بررسی سیستم مدیریت محتوا می پردازند و در صورت لزوم طراحی وب سایت اختصاصی را انتخاب می‌کنند.

- انتخاب و ایجاد اسلاید شو و گالری تصاویر حرفه ای
از آنجایی که گالری تصاویر و یا اسلاید شو به عنوان اولین بخشی است که کاربران مشاهده می‌کنند پس باید در انتخاب و طراحی آن توجه ویژه کرد تا طراحی سایت شما ایده آل به نظر برسد
- توجه به استان یا محل فعالیت سایت
منظور از عبارت بالا این است اگر مخاطبین شما بیشتر از استان خود شما است سعی کنید از نمادهای استان به عنوان تصویر لوگو و یا در معرض دید کاربران استفاده کنید . برای مثال زمینه کاری شما طراحی سایت در اصفهان و یا طراحی سایت در زنجان است پس سعی کنید از آثار تاریخی یا مشاهیر آن شهر در سایت استفاده کنید.

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر