دلایل محبوبیت طراحی سایت ریسپانسیو

تاریخ: 14 / 05 / 1396

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده بیشتر افراد از موبایل به جای رایانه طراحی سایت بسیار متفاوت تر شده است. در گذشته کد نویسی و طراحی سایت به گونه ای بود که بیشتر کاربرانی که با رایانه سایت را مشاهده می کردند هدف اصلی به شمار می‌آمدند. ولی امروزه از آنجایی که افراد برای راحتی خود بیشتر با موبایل و تبلت استفاده می‌کند مطمئنا تکنولوژی در طراحی سایت نیز متفاوت می‌شود. طراحی ریسپانسیو تحولی نوین در طراحی سایت و برنامه نویسی ایجاد کرد.


- دسترسی ساده تر برای کاربران: با استفاده از طراحی سایت ریسپانسیو کاربران به راحتی می‌توانند بدون کلیک اضافه و یا با کمترین تاچ ممکن سایت شما را مشاهده کنند ولی این در  سایت های قدیمی به گونه ای بود که کاربران برای مطالعه قسمتی از سایت باید مدام آن را زوم می‌کردند.

- سرعت لود بهتر: معمولا در طراحی سایت ریسپانسیو سرعت لود یا همان بارگذاری سایت بهینه تر است.

- زیبایی بیشتر: سایت های ریسپانسیو معمولا دارای زیبایی های بیشتری در رایانه موبایل و یا تبلت هستند.

- محبوبیت در نزد گوگل : گوگل خود بر روی ریسپانسیو بودن سایت و طراحی سایت حساس است .یکی از فاکتورهای ارتقاء سئو را می توان تا حد زیادی وجود طراحی ریسپانسیو نامید.

- حذف هزینه های اضافی : در خیلی از موارد به دلیل طراحی سایت ریسپانسیو هزینه‌های جانبی مانند طراحی اپلیکیشن از بین می رود.

- حرفه ای بودن سایت : بسیاری از طراحان سایت با مشاهده وب سایت ها می توانند تشخیص دهند که طراحی سایت به چه میزان حرفه ای بوده است معمولاً سایت هایی که ریسپانسیو نیستند از نظر طراحی حرفه ای نیز به نظر نمی آیند.

امروز همه سایت های طراحی شده واکنش گرا بوده و تقریبا می توان گفت کمتر سایتی نسخه موبایل ندارد.

رایان وب تمامی وب سایت ها را به صورت ریسپانسیو در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد.

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر