نقش سئو در بازدهی و کارایی طراحی سایت

تاریخ: 20 / 05 / 1396

دریافت تمامی مشاغل نیاز به طراحی سایت و راه اندازی یک وب سایت اختصاصی دارند تا بتوانند خدمات و محصولات خود را به طور کامل معرفی کنند. طراحی سایت یک امتیاز ویژه برای هر شغل ایا شرکت محسوب می شود این سایت می‌تواند سکوی پرتابی برای معرفی هرچه بیشتر در فضای مجازی گردد. اما اینجا یک سوال مطرح می‌شود و آن این است که با ه این حجم از سایت در موضوعات مختلف آیا می توان گفت که هر سایتی بازدهی دارد و یا هر سایتی به سود مورد نظر خود برسد؟

زمانی بود قصرقند با یک طراحی سایت مناسب به خیلی از خواسته ها اهداف مورد نظر می‌رسیدیم ولی در حال حاضر برای رسیدن به موفقیت علاوه بر یک طراحی سایت مناسب نیاز به یک سئو حرفه ای است. هر مناظره سایت شما زیبا کارآمد و منحصر به فرد باشد ولی در نتایج جستجوی گوگل قرار نگیرد هیچ امتیاز خاصی برای شما محسوب نمی شود‌. به عبارتی هدف اصلی از طراحی سایت افزایش بازدید بست که این افزایش بازدید از طریق ارتقاء سئو . ممکن است. سئو یعنی  راز رسیدن به  موفقیت در فضای مجازی  و و هرگز نباید از اهمیت آن غافل شد. در ادامه می خواهیم با مفهوم سئو و فواید آن بیشتر آشنا شویم.

- رسیدن به سود مالی فوق العاده : بدون شک رتبه های اول گوگل به دلیل بازدید بسیار زیاد از طریق جستجو بازدهی بالایی از نظر مالی دارند این سود هم می تواند از طریق فروش محصولات باشد و هم از طریق انجام خدمات.
- اعتبار سازی نزد کاربران و موتورهای جستجو: وقتی شما در صفحه اول گوگل قرار می‌گیرید کاربران با کلمات کلیدی خاصی شما را به عنوان اولین نتایج پیدا می‌کنند و وارد سایت شما می شود بعد از مدتی به عنوان بندی برندی در این زمینه معروف می‌شوید این بسیار اتفاق خوبی به شمار می‌آید.
معرفی بهتر خدمات یا محصولات : بیشتر کاربران که از طریق گوگل وارد سایت ها میشود معمولاً وب سایت های رتبه اول را مشاهده می‌کنند. پس می‌توان نتیجه گرفت که احتمال فروش محصولات و یا درخواست خدمت از این وب سایت ها بسیار بیشتر است وب سایت های رتبه ی بعدی شود.

هدر نشدن هزینه طراحی سایت!
وقتی شما به بازدهی مالی می رسید دیگر نگران هزینه ای که بابت
طراحی سایت خود کرده اید نیستید و این یعنی علاوه بر جبران هزینه ی طراحی سایت داشتن سود بسیار عالی را در بر می گیرد. ولی در حال حاضر بسیاری از سایت ها بعد از طراحی به معیارهای سود معالی مورد نظر خود نرسیدند و تنها یک هزینه طراحی سایت بر دوش آنها قرار گرفت.

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر