آیا پشتیبان سئو الزامی است؟

تاریخ: 27 / 05 / 1396

 

برخلاف طراحی سایت که بعد از مدتی به پایان می رسد سئو و پشتیبانی سئو همیشه پابرجا هست. عده ای بر این باورند در زمانی که سایت به روت به های اول گوگل می رسد دیگر نیازی به سئو کار بیاد شیبان سئو وجود ندارد و کار به اتمام رسیده است در حالیکه شاید تازه شروع کار باشد.
همانطور که در مقالات قبلی گفته شد عملیات بسیار دقیق و قانونمندی است و تخلف از این قوانین نتنها باعث رتبه سایت شما خواهد شد ممکن است باعث نابودی کامل دامنه شما شود. از جهتی دیگر انجام تمام خدمات سئو صبر بسیار زیادی می‌طلبد. با این حساب آیا می توان گفت سایت نیازی به پشتیبان ندارد. همانند طراحی سایت که نیاز به پشتیبانی است بهینه سازی سایت نیز شامل این امر می شود‌.

دلایل الزامی بودن حضور پشتیبان سئو :
 - بررسی مداوم ارتقا و دستیابی به جایگاه شما در گوگل را دارند. زمانی که شما پشتیبان دارید می توانید از روند پیشرفت یا افت سایت های رقیب که بالای شما یا پایین شما قرار دارند اطلاع پیدا کنید و این می‌تواند هشداری برای شما باشد که جایگاه شما به زودی به خطر می‌افتد.

- حفظ جایگاه شما در نتایج گوگل و حتی ارتقاء سئو با کلمات کلیدی دیگر

- اطلاع مداوم از روند پیشرفت یا پسرفت سایت و ارائه راهکارها

- این را در نظر بگیرید تقوایی شما قرار نیست همیشه جایگاه بعد از شما را داشته باشند و بدون شک آنها نیست به فکر ارتقاء وب سایت خود خواهند بود پس حضور پشتیبان سئو بسیار الزامی است.

- فاکتورهای زیادی دارد و تمام این فاکتورها باید رعایت شود پس شخصی توانا به این حوزه باید باشد که در طول انجام پروژه و طراحی سایت و همچنین بعد از آن به بررسی و آنالیز این فاکتورها بپردازد.

آیا ممکن است بعد از گذشت مدت ها سئو سایت شما دچار شود؟
بله در صورت غفلت از سایت ممکن است این اتفاق بیافتد.

پیشنهاد می شود پس از رسیدن به جایگاه ایده آل در گوگل پشتیبانی سئو و طراحی سایت خود را رها نکنید چون بدون شک سود مالی و رسیدن به اهداف شما به خطر می افتد و ممکن است بعدها با مشکل بزرگی رویرو شوید.

 

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر