چرا یک سایت به سئو نیاز دارد؟

تاریخ: 23 / 06 / 1396

امروزه تقریبا همه شرکتها ، سازمانها و همچنین فروشگاه ها اقدام به طراحی سایت کرده اند که البته تقریبا نود درصد این سایت ها فقط جنبه اطلاع رسانی بوده و به طور هدفمند برای جلب مشتری و ارائه خدمات تلاش نمی‌کنند. بدون شک وجود یک سایت برای تمام شرکت ها الزامی است و نمی توان از تأثیر آن بر روی مشتریان و کاربران غافل شد ولی شاید موضوعی که باعث می شود سایت شما خود را بهتر در معرض دید کاربران قرار دهد مبحث سئو است.
طراحی سایت بسیار مهم و در خیلی از موارد سخت و تکنیکی است ولی شاید مهمتر و تکنیکی تر از آن مبحث سئو باشد.

سئو چیست؟ 

این عبارت مخفف Search engine optimization است. اگر بخواهیم راحت بحث سئو را مطرح کنیم می توان گفت به ارتقای کلمات کلیدی سایت شما در موتورهای جستجو بخصوص گوگل گفتته می‌شود. برای مثال شرکت طراحی سایت که در شهر اراک فعالیت می کند می خواهد تنها کاربرانی که در این استان ساکن هستند را از طریق گوگل جذب کند. برای این منظور این شرکت طراحی سایت که با عبارتی مانند طراحی سایت در اراک ورودی زیادی دارد را باید به عنوان کلمه کلیدی انتخاب کنند و آن را در موتورهای جست‌وجو ارتقا دهد که به این ارتقا و رسیدن به جایگاه های اول گوگل سئو گفته می شود. با این کار تنها کاربرانی که با عبارت طراحی سایت در اراک را جستجو کرده اند وارد سایت شما می شود و شما به جذب آنها می پردازید. این تکنیک باعث می شود جذب مشتری شما به صورت هدفمند اتفاق بیفتد و شما به جذب حداکثری کاربران برسید.

زمانی که شما تنها هزینه و تایم برای طراحی سایت خود صرف کرده اید ولی این سایت هیچ بازدید کننده و ورودی از طریق گوگل ندارد بدون شک بازدید در سایت شما تنها به طور مستقیم و با وارد کردن آدرس سایت شما اتفاق می‌افتد که این امر موجب می شود شما ورودی مستقیم از گوگل نداشته باشید و این اتفاق یعنی از دست دادن تعداد زیادی مشتری که به دنبال مجری و مرکزی که این خدمات را ارائه می‌دهند شود.

دلایل انجام سئو بر سایت :
- سود مالی بیشتر همزمان با جذب مشتری بیشتر
- معرفی هر چه بیشتر شما به عنوان یک برند در زمینه کاری و خدمات تخصصی
- از بین رفتن هزینه‌های جانبی تبلیغات گوگل و تبلیغات تراکتی و بنری
- ایجاد فضای ارتباط و همکاری با سایت های مشابه برای تبادل خدمات

اینکه در خیلی از موارد هزینه های طراحی سایت و سئو بسیار بالا است کاملا صحیح می باشد ولی این را در نظر بگیرید که سود مالی و پیشرفت سایت های که سئو ایده‌آل دارند از تمام رقبا در سطح استان و کشور بیشتر است چون بیشتر در معرض دیده و جستجوی کاربران قرار گرفته اند.

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر