فواید هاست ایران در طراحی سایت

تاریخ: 29 / 06 / 1396

هاست و سرور محیطی است برای نگهداری فایل ها اطلاعات و محتویات سایت شما که موجب می شود کاربران در سراسر دنیا بتوانند سایت شما را از طریق دامنه مشاهده کنند. سرورها در نقاط مختلفی از دنیا قرار گرفتند و میزبان وب سایت شما هستند که بعد از طراحی سایت محل ذخیره و اجرای فایلهای شما می شود.
هاست ایران نیز یکی از این میزبان ها محسوب می شود که سرور ها در داخل کشور قرار دارند‌. بسیاری از سایت ها سرور خود را از خارج از کشور به داخل ایران منتقل کردند تا از برخی فواید هاست ایران بهره مند شوند‌.

یکی از این فواید افزایش سرعت سرور و سایت است. ای را در نظر بگیرید زمانی که سرور شما خارج از کشور است یعنی کاربر باید برای مشاهده سایت شما از کشور مربوطه خدمات را دریافت کنند در صورتی که در هاست ایران به دلیل نزدیکی بیشتر سرور سرعت درخواست و پاسخگویی بسیار بالاتر رفته و در نتیجه سرعت بارگذاری سایت به طور چشمگیری بالا می رود و طراحی سایت نیز نسبت به این اتفاقات واکنش مثبت نشان خواهد داد‌‌‌ . برای مثال سرور سایت شما در شیراز قرار دارد و کاربر با سرچ عبارت طراحی سایت در شیراز سایت شما را پیدا کرده و وارد سایت شما می شود به دلیل اینکه کاربرد در استان شیراز است و سرور شما نیز در این استان است سرعت درخواست و پاسخ به این کاربر بسیار بالا بوده و سایت سریعتر بارگذاری می‌شود. حالا فرض کنید این کاربر عبارت طراحی سایت در شیراز را جستجو می‌کند سایت شما را باز کرده و اینبار سرور شما در خارج از کشور قرار دارد. مطمئناً سرعت پاسخگویی پایین تر از حالت قبل است.
از طرفی به دلیل اینکه سرور شما در داخل کشور است و نظارت بر آن تنها در کشور خود صورت می گیرد امنیت نیز تا حدی ممکن است بالاتر باشد.
همچنین در صورت وجود اختلالات اینترنتی و مخصوصا محدودیت ها در شرایط سرور ایران باعث بارگزاری بهتر و بدون محدودیت می شود.

معمولا تعرفه های هاست ایران از هاست خارج از کشور بالاتر است . طراحی سایت بر روی هاست ایران یا خارج از ایران تاثیر چندانی برروی مبحث سئو نخواهد داشت.

پیشنهاد می‌شود با در نظر گرفتن کاربران اصلی سایت که از کدام کشور و کدام استان هستند هاست خود را انتخاب نمایید .

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر