چگونه بازدید سایت را بالا ببریم؟

تاریخ: 25 / 07 / 1396

 

دغدغه همه مدیران وب سایت ها بازدید بالا و بازدید همیشگی است که این اتفاق به این راحتی ممکن نیست و برای رسیدن به این هدف باید چندین فاکتور رعایت شود. هیچ مدیر سایت نباید توقع داشته باشد بلافاصله بعد از طراحی سایت کاربران و بازدیدکنندگان روانه سایت شوند و بازدید بالایی داشته باشند و شاید در ماههای اول حتی بازدیدکنندگان انسانی کمتر از انگشتان دو دست باشند ! حال این که چگونه می توانیم بازدید سایت خود را بالا ببریم؟

در ابتدا باید بگویم بازدید بالا از دو طریق انجام می گیرد یکی از طریق ورودی مستقیم و وارد کردن آدرس اینترنتی و دوم search جستجو سایت شما با کلمات کلیدی در موتورهای جستجو. در حالت اول معمولاً بازدید به صورت مستقیم برای سایت های بزرگی که تبدیل به یک برند در حوزه کاری خود شده اند و بازدیدکننده ثابت دارند اتفاق می افتد.برای مثال سایت های خبری یک نوع از این سایت ها به شمار می آیند که کاربران با وارد کردن آدرس سایت روزانه چندین بار به آن مراجعه می کنند و مطالب را پیگیری می‌کنند. در حالت دوم بیشترین بازدید از طریق جستجوی کاربر با کلمه خاص و ورود به سایت شما از طریق گوگل و موتورهای جستجوی دیگر است. چگونه؟ برای مثال شما در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنید و از آنجایی که این کلمه بسیار پربازدید و پر جستجو است اگر شما جایگاه مناسبی در موتور جستجو داشته باشید مطمئنا بازدید مستقیم از طرف گوگل خواهید داشت.

این دو بازدید چه فرقی دارند؟ کدام یک بهتر است؟
هردو این روشها بازدید محسوب می شوند ولی نوع بازدید بستگی به خدمت ارائه شده از طرف وبسایت دارد. یک سایت خبری بازدید کننده ثابت خود را دارد و بازدید کنندگان به صورت مداوم و هر روز به آن سایت مراجعه می کند ولی در سایت های خدماتی مانند مثال بالا ، در طراحی سایت کاربر یکبار وارد سایت شده خدمت مورد نظر خود را درخواست می کند و احتمال بازگشت و ورود مجدد به سایت شما بسیار کم است. پس احتمال این که آن کاربر و بازدید کننده پر و پا قرص و ثابت شما شود بسیار کم است. اگر بازدید کننده از طریق آدرس وارد سایت شما شود به مرور شما تبدیل به یک برند خواهید شد و اسم و برند شما در ذهن کاربران باقی خواهد ماند ولی در بازدید هایی که از طرف گوگل اتفاق می افتد ممکن است حتی شخص به اسم سایت شما نیز توجه نکند. و اما در مورد اینکه کدام یک از این بازدیدها در جایگاه بهتری قرار دارد باید گفت از نگاه بسیاری از کارشناسان ورودی از گوگل دارای اهمیت بیشتری نسبت به ورودی مستقیم به سایت شما دارد.

چگونه بازدیدها را افزایش دهیم؟
اگر شما صاحب سایت هستید و حوزه فعالیت شما در حوزه‌های مختلف تفریحی خبری سرگرمی و یا فروشگاهی است تقریبا می‌توان گفت بازدیدکننده مدام را خواهد داشت ولی اگر کار شما خدماتی است ورودی شما از گوگل است . در هر دو صورت شما باید مطالب و پست های جدید و غیر تکراری با کیفیت بالا تولید کنید و در سایت خود قرار دهید تا کاربر ترغیب شود به سایت شما مراجعه کند. همچنین شما باید عنوان های سایت خود را به گونه ای تنظیم کنید که بازدید کننده تحریک شود که آن لینک را مشاهده کند‌. نکته دیگر ایجاد شبکه‌های اجتماعی در کنار طراحی سایت است و با ارسال مطالب محدود و به طور مثال گلچین مطالب اصلی سایت در شبکه‌های اجتماعی کاربران را ترغیب کنید که برای مشاهده مابقی مطالب به سایت شما مراجعه کنند. به کاربران وعده ی پست ها و مقالات جدیدتر دهید تا به سایت شما مجدداً مراجعه کنند.

روش های تقلبی نیز برای افزایش بازدید وجود دارد که می توان برای مثال استفاده از پاپ آپ در سایت های دیگر و یا خرید بازدید اشاره کرد که اینها تنها به صورت مقطعی جواب می دهد و هیچ جنبه معرفی شما و تبدیل شدن شما به یک برند نیست.

مطالب پر جستجو در حوزه کاری خود را پیدا کنید و طبق آن ها مطالب جدید ایجاد کرده و در سایت خود قرار دهید. ببینید مردم در زمینه کاری شما به دنبال چه عنوان هایی هستند و قبل از آنها دغدغه آنها را تشخیص دهید.

و نکته آخر اینکه به روز رسانی مداوم فراموش نشود .

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر