گام اول در طراحی سایت

تاریخ: 12 / 08 / 1396

گام اول در طراحی سایت

 

برای انجام هر پروژه باید تمام قدم ها و مراحل بررسی شود تا بتوان یک پروژه کامل و بدون نقص را با بهترین استراتژی پیاده کرد و در پروژه طراحی سایت نیز مراحل و گامهای منظمی باید طی شود تا شما به بهترین نتیجه ممکن در کمترین زمان دستیابید. تمام مراحل باید به گونه‌ای انجام شود که هر قدم قبلی سکوی پرتابی برای قدم بعدی باشد تا بتوان یک پروژه ایده آل را کلید زد.

برای تحقق اهداف طراحی سایت باید مراحل به دقت انجام شود که در این قسمت اولین گام بررسی می شود. گام اول در طراحی سایت چیزی نیست به جز در نظر گرفتن چشم انداز کوتاه مدت و بلند مدت برای سایت و رونق بخشیدن به کسب و کار به بهترین نحو ممکن. هدف از ایجاد یک سایت تبلیغات بهتر در فضای مجازی و ارائه خدمات به صورت آنلاین می باشد تا بتوان بخش کاربران غیر حضوری را جذب کرد. تقریباً نیمی از مشتریان و کاربران یک موسسه یا شرکت ، مشتریان آنلاین و یا غیر حضوری آنها هستند که با مراجعه به سایت خدمات خود را دریافت می کنند. شما در قدم اول باید ببینید که برای طراحی سایت چه هدفهایی را تعیین کرده‌اید و فکر می کنید که در بازه های زمانی مختلف وجود یک سایت به چه میزان به شما و رونق کسب و کار شما کمک می کند.

فرض کنید:
اگر شما یک شرکت نوپا و تازه ظهور هستید باید پروژه راه اندازی سایت خود را گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که بیشترین سود مالی با کمترین هزینه صرف شده برای شما در نظر گرفته شود. شما باید اهداف خود را به صورت یک چارت مرتب کنید و در بازه های زمانی مختلف پیشرفت یا پسرفت آنها را مطالعه کنید و نقطه ضعف‌ها و قوت‌ها را یادداشت کنید تا بتوانید از
طراحی سایت خود بیشترین کارایی را دریافت کنید. شرکت های تازه ظهور از رویا پردازی بیهوده دوری کنند و منطقی فکر کنند که یک سایت تازه راه اندازی شده تا چه میزان می تواند با رقبای سرسخت خود مقابله کند.
تمام برنامه ها اهداف هزینه های صرف شده پیش بینی ها و چالش های روبه رو را در ابتدای
طراحی سایت یادداشت کرده بعد از گذشت یک بادای زمانی ببینید تا چه میزان این اهداف نزدیک شده‌اید و چقدر با این چالش‌ها رودررو بودید. طراح سایت خود را با استفاده از گزینه منطقی و نه احساسی و تنها از روی گرافیک انتخاب کنید و تمام معیارهای مربوط به انتخاب یک طراح سایت ایده آل را در گزینش خود قرار دهید. برنامه و هدف خود را به بیان کنید و از آنها مشاوره دریافت کنید تا آنها نیز معایب و محاسن برنامه و اهداف روبه روی شما را بررسی و بیان کنند.

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر