نکاتی برای دسترسی آسان به سایت از موبایل

تاریخ: 17 / 08 / 1396

شاید برای شما مهم باشد که بدانید الگوریتم موبایلگدن گوگل ممکن است برخی از سایت هایی که با موبایل یا تبلت سازگاری نداشته باشند را تا حدی مورد جریمه قرار دهد و رتبه های آنها را در گوگل کاهش دهد. نمایش وب سایت در موبایل موضوع مهمی است که خود گوگل هم به این اصل اشاره دارد و به وب سایت ها پیشنهاد می کنند که طراحی سایت خود را سازگار با موبایل راه اندازی کنند و یا آنها را به گونه ای ویرایش کنند که بهترین نمایش را در موبایل و تبلت داشته باشد.

نکاتی برای دسترسی آسان به سایت از موبایل

برای سازگار کردن وب سایت در گوگل نیاز به ساخت یک سایت جدا نیست:
اگر شما وبسایتی دارید که با موبایل سازگار نیست و قصد دارید که این مشکل را برطرف کنید باید این را در نظر بگیرید که برای
طراحی سایت سازگار با موبایل نیازی به طراحی یک سایت جدید و جدا از سایت قبلی نیست .شما تنها باید ساختار را به گونه‌ای تغییر دهید که سایت شما ریسپانسیو شود. در بعضی از موارد برخی سایت ها شروع به ایجاد یک سایت جدید جدا از سایت اصلی می کنند تا در صورت بازدید کاربر با موبایل به سایت با نسخه موبایل هدایت شوند.

از طراحی واکنشگرا استفاده کنید:
با استفاده از تکنولوژی بوت استرپ می توانید سایت هایی با نسخه موبایل و رسانه ای تولید کنید که این
طراحی سایت از محبوبترین نوع طراحی سایت محسوب می شود.

متاتگ viewport
فراموش نکنید متاتگ viewport برای سازگاری یک سایت در موبایل الزامی است و چنانچه از این امکان استفاده نکنید ممکن است بهترین نتیجه را در خروجی مشاهده نکنید.

در قرار دادن تصاویر از خاصیت درصد دهی استفاده کنید تا تصویر به صورت کامل و بدون اسکرول برای بازدیدکننده در موبایل قابل نمایش باشد.

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر