چرا سایت من در گوگل نیست؟

تاریخ: 26 / 08 / 1396

 

زمانی که پروژه طراحی سایت شما به پایان می رسد نوبت به قرار گرفتن صفحات سایت شما در موتورهای جستجو به ویژه گوگل است. سایت شما با محتویات و تصاویر آماده شده و شاید مدتی است که بر روی هاست قرار گرفته است و در موتورهای جستجو پیدا نمی شود. چه باید کرد؟ ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید.
پروژه سئو ثبت صفحات سایت در گوگل یا همان index کاملاً از بحث
طراحی سایت جداست. شما نباید توقع داشته باشید که بعد از انجام و اتمام طراحی وب سایت بلافاصله صفحات شما در گوگل ثبت شود. شما باید به بسیاری از موارد توجه کنید تا بتوانید سایت خود را در موتورهای جستجو ایندکس کنید.


چرا سایت من در گوگل نیست؟


دلایل زیادی وجود دارد ولی برای اولین دلیل می‌توان عدم استفاده طراح سایت شما از گوگل وبمستر برای ثبت صفات سایت شما در موتورهای جستجو نام برد. دومین دلیل را رعایت نشدن اصول طراحی سایت از قبیل رعایت نکردن چگالی نسبت متن به تصویر و یا استفاده نکردن از متن خوب در صفحه اول سایت می توان عنوان کرد. سومین دلیل محتوای تکراری و کپی از سایت دیگر است که این کار باعث می شود گوگل علاقه زیادی به ثبت صفات سایت شما بعد از طراحی سایت نشان ندهد که این می تواند لطمه بزرگ برای شما باشد. مشکل داشتن دامنه سایت یکی از مواردی است که در موارد خاص اتفاق می‌افتد و معمولاً افرادی که دامنه ی جریمه شده که قبلاً در اختیار سایت دیگری بوده است را خریداری کردند به این مشکل بر می‌خورند‌.

 

چه کنیم؟


در اولین قدم به طراح سایت خود بگویید که با استفاده از وب مستر سایت شما را در گوگل ثبت کند و همینطور با انتخاب عنوان و متا تگ های مناسب گوگل را تحریک کنند تا به سایت شما سر بزند. در قدم دوم می‌توانید بعد از طراحی سایت از مطلبی غیر کپی در صفحه اول و دیگر صفحات استفاده کنید و این را بدانید گوگل به دنبال مطالب ناب و غیر تکراری است. در بازه‌های زمانی مختلف سایت خود را به روز کنید. از سئو کار حرفه ای مشاوره بگیرید. گذشته دامنه را بررسی کنید و ببینید که از قبل جریمه ای روی آن اعمال نشده باشد‌. مطالب ناب تولید کنید که این نه تنها باعث می‌شود سایت شما سریعتر در صفحات جستجوی گوگل قرار بگیرد بلکه باعث می شود که سایت شما ارتقا پیدا کنند و جزو نفرات اول جستجو برای هر کاربر قرار بگیرید.

 

آیا رایان وب مشکل ما را برطرف می کند؟


رایان وب با کمال میل این مشکل شماره حل کرده و سایت شما را در گوگل ثبت می کند و در صورت نیاز شماره با کلمات کلیدی سایتتان به صفحات اول و رتبه های اول گوگل می‌رساند.

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر