سئو چیست ؟ seo چیست ؟ تعریف سئو

تاریخ: 3 / 09 / 1396

سئو چیست ؟ seo چیست ؟ تعریف سئو

 

اصطلاح سئو همیشه در کنار عبارت طراحی سایت مطرح بوده است و شاید برای بسیاری سوال باشد که سئو به چه معناست. همچنین وب سایت های ایرانی عبارت بهینه‌سازی را نیز به عنوان کلمه هم معنی با Seo نام می برند. چنانچه شما علاقه دارید تا با معنای سئو و اهمیت آن آشنا شوید می توانید ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

 

سئو چیست ؟

 

 

مخفف Search engine optimization عبارت می باشد که به معنی بهینه کردن سایت در موتورهای جستجو است. اگر بخواهیم به صورت عامیانه این کلمه را معنی کنیم به معنی بالا آوردن سایت در گوگل و یا آوردن سایت به صفحه اول گوگل می باشد. خوب شاید تا به حال با خود گفته‌اید که سایت هایی که با جستجوی کلمه‌ای خاص در رتبه یا صفحه اول گوگل قرار می گیرند چه کرده‌اند تا به این جایگاه رسیده اند. در پاسخ باید گفت آنها سئو سایت خود را ارتقا داده اند.

 

 

اهمیت سئو :


در اهمیت سئو می توان این را عنوان کرد که نتایج صفحه اول گوگل محدود است و تنها چند نتیجه محدود را به کاربران نمایش می دهد و اصولاً اغلب افراد به سایتهایی مراجعه می‌کنند که در صفحه اول قرار گرفته‌اند. سایت های که در صفحه اول گوگل قرار گرفته اند بازدید بالایی دارند و همچنین محصولات و خدمات بیشتری را معرفی می‌کنند و در نتیجه فروش و درآمد بیشتری نیز دارند. پس seo باعث کسب درامد بسیار عالی برای مشاغل مختلف می‌شود.

 

آیا طراحی سایت هم در سئو مهم است ؟


در جواب این سوال که آیا طراحی سایت نیز به سایت کمک می کند می توان در یک کلمه گفت بله. طراحی سایت به صورت استاندارد علاوه بر این که باعث رضایت کاربر خواهد شد باعث رضایت گوگل و موتورهای جستجو نیز می شود. رعایت موارد مختلفی مانند سرعت لود سایت و یا نداشتن خطا در سایت نقش مستقیم در بالا آوردن سایت در گوگل دارد.

 

آیا seo هزینه های بالایی دارد؟


هزینه و تعرفه های سئو در مشاغل مختلف و همچنین وب سایت ها بسیار متفاوت است و بسته به نوع جستجو و همچنین قدرت رقبا این تعرفه ها بالا و پایین می آیند ولی به طور کل می توان گفت که هر چقدر پول بدهید همان‌قدر آش می خورید! در نظر بگیرید تنها یک رتبه اول در گوگل وجود دارد که مطمئنا آن سایت درآمد بسیار بالایی خواهد داشت و برای رسیدن به آن باید صدها سایت را کنار زد و از آنها برتری گرفت تا به آن جایگاه رسید پس بدون شک سئو سایت هزینه نسبتاً بالایی دارد که البته درآمد بالایی نیز خواهد داشت.

 

به کدام سایت ها برای سفارش سئو مراجعه کنیم؟


تعداد سایت هایی که این خدمات را ارائه می دهند بسیار بالا هستند که با توجه به تکنیک های ارتقا، هزینه ها و تایم های زمانی متفاوتی برای انجام این خدمات دارند. رایان وب علاوه بر خدمات طراحی سایت به صورت کاملا حرفه ای خدمات سئو را نیز به بهترین شکل انجام می دهد و آماده دریافت انواع پروژه در این زمینه می باشد.

 

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر