علت افت و کاهش سئو سایت در گوگل

تاریخ: 10 / 09 / 1396

علت افت و کاهش سئو سایت در گوگل

راه اندازی و طراحی سایت شاید مدت زیادی طول نکشد ولی بدون شک ارتقاء سایت در گوگل و رسیدن به صفحات اول گوگل مدت زمان زیادی زمان می برد. تایم زیادی را باید برای ارتقاء سایت در نظر گرفت و زحمات زیادی را قائل شد تا بتوان به نتیجه مطلوب رسید ولی در بعضی از موارد شاهد این هستیم که سئو سایت به صورت عجیبی افت می‌کند. چرا ؟ با مطالعه ادامه مطلب می توانید با دلایل کاهش رتبه سایت در گوگل آشنا شوید. دلایل این افت به شرح زیر است.

بک لینک های بی ارزش:

درست است که بک لینک یکی از فاکتورهای اصلی می باشد ولی دیگر نه هر بک لینکی! گرفتن بک لینک از سایت های اسپم و بی محتوا نه تنها باعث پیشرفت سایت شما نمی شود بلکه ممکن است لطمه‌های جبران‌ ناپذیری به سایت شما وارد کند.

حذف بک لینک ها :

همانطور که همه می دانند یکی از عوامل مهم ارتقای سئو سایت گرفتن بک لینک می باشد. بک لینک تاثیر مستقیم برروی پیشرفته بهینه سازی دارد و این اتفاق می تواند بلافاصله بعد از طراحی سایت صورت بگیرد. ممکن است به دلایل مختلف بک لینک ها از صفحات سایت های دیگر حذف شوند و به مرور زمان تاثیر مثبت آنها از بین برود و باعث کاهش رتبه شود.

کیفیت مطالب پایین آمده باشد:

ممکن است در ابتدای کار به دنبال کیفیت مطالب درج شده در سایت باشید و تکنیک سایت شما بر اساس تولید محتوا قوی باشد ولی به مرور زمان این کیفیت جای خود را به کمیت می دهد و از ارزشمندی مطالب سایت شما کم می شود. چنانچه خود قبول دارید که این اتفاق برای شما افتاده است از همین امروز این روند را متوقف کنید و کیفیت را مهمترین اصل تولید محتوا و content قرار دهید.

مطالبتان کپی باشد :

اگر مدتی است که شروع به ارسال پست های کپی کرده اید دلیل افت سایت خود را پیدا کردید!

جریمه شدن سایت :

اگر گوگل احساس کنند که شما صلاحیت قرار گرفتن در صفحه اول را ندارید بدون هیچ تعارفی جایگاه شما را از شما پس خواهد گرفت و اگر احساس کنند شما قصد دارید با تقلب و یا ارسال مطالب اسپم سایت خود را ارتقا دهید ممکن است شما را مجازات کند.

قدرت گرفتن سایت های دیگر !

در خیلی از موارد هیچ کدام از این اتفاق‌ها نیفتاده است و تنها قدرت گرفتن سایت رقیب باعث شده است شما جایگاه خود را به سایت آن دهید. پس قبل از هر کار سایت رقیب را بررسی کنید.

پیشنهاد و راه حل ما :

در بسیاری از موارد کاهش رتبه سایت شما در گوگل به صورت مقطعی است و سایت شما مجدد به رتبه های اول برمی گردد پس پیشنهاد می کنیم با تسلط بر روی عملکرد خود و عدم تصمیم‌گیری عجولانه ابتدا کمی تحمل کنید تا ببینید سایت شما در حالت ایستا و ثابت قرار گیرد و سپس شروع به چک کردن موارد عنوان شده کنید.

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر