کلمات کلیدی سایت چیست؟

تاریخ: 9 / 11 / 1396

 

تنها طراحی یک سایت و راه اندازی آن بر روی هاست برای کسب درآمد بیشتر از طریق سایت کافی نیست. سایت شما زمانی باعث افزایش درآمد شما خواهد شد که صدای خوبی داشته باشد و در نتیجه ورودی بیشتری از طریق گوگل خواهید داشت. هرچه بودی شما از گوگل بیشتر شود به همان نسبت مشتریان واقعی شما زیاد خواهد بود. برای جذب این ورودی شما باید کلمات کلیدی است که سایت خود را تعیین کنید تا بتوانید به وسیله آن مشتریان واقعی خود را با بیشترین راندمان جذب کنید. در ادامه سعی شده است با بررسی عوامل موثر در انتخاب بهترین کلمات کلیدی این عامل مهم برای جذب مشتری واقعی را به دقت بررسی کنیم.

 

کلمه کلیدی چیست؟
به‌عبارتی کلمه کلیدی همان محصول یا خدمات اصلی شماست که شما با آن مطرح می شوید و مشتری می کنید. به عبارتی یعنی کلمه‌ای که معرف خدمات شما است و همچنین بیشترین ورودی را از طریق گوگل با آن عبارت و کردن خواهید داشت. انتخاب این کلمات بسیار هوشمندانه است و بسیاری از صاحبان مشاغل متخصصانی حرفه‌ای برای انتخاب و اعمال این کلمات در کنار خود دارند.

 

این کلمات چقدر اهمیت دارد؟
اگر شما در انتخاب کلمات کلیدی دقت داشته باشید و بهترین کلمات را انتخاب کنید مطمئن باشید ورودی شماره از طریق گوگل بسیار پایین خواهد بود و در نتیجه هزینه که برای طراحی سایت خود انجام داده اید برای شما بی فایده بوده است. انتخاب کلمات کلیدی آنقدر مهم است که ابزارهای مختلف مانند گوگل ترند شما را یاری می کند تا بهترین کلمات را بر اساس بیشترین جستجو انتخاب کنید تا بتوانید با استفاده از این کلمات در رتبه اول گوگل قرار بگیرید. این انتخاب علاوه بر اینکه بسیار مهم است بسیار حساس میباشد و شما باید با یک متخصص سئو در این راستا مشورت کنید تا ببینید با انتخاب کدام عبارت و کلمه شما بیشترین ورودی را از طریق موتورهای جستجوگر خواهید داشت‌ .

 

چگونه این کلمات را انتخاب کنیم؟
همانطور که در بالا گفته شده است شما باید کلمات کلیدی خود را به انتخاب کنید که بتوانید وسیله آن بیشترین تعداد کلیک را از طریق گوگل داشته باشید‌. برای فهم بیشتر با ذکر نمونه مقاله را ادامه می دهیم.

فرض کنید شما صاحب یک شرکت طراحی سایت هستید محل فعالیت شما در کرج باشد. برای انتخاب کلمات کلیدی با توجه به عبارت طراحی سایت و همچنین محل فعالیت و با توجه به اینکه بیشترین مراجعه کننده نیز است خود شهر کرج است باید کلمات کلیدی انتخاب شود که هم عبارت طراحی سایت و هم همانند کرج در آن لحاظ گردد که از همین رو می توان کلمات کلیدی این سایت را عبارت طراحی سایت در کرج و یا عنوانی مشابه و پور جستجو مانند طراحی سایت در کرج انتخاب کرد. اگر به دقت مشاهده کنید هم کلمه کلیدی طراحی سایت و هم کلمه کلیدی کرج به گونه ای با هم ترکیب شده اند که خود یک عبارت کلیدی و پر جستجو را ایجاد کردند که می توانند بیشترین ورودی را از طریق گوگل دریافت کنند.

 

کلمات کلیدی در کجای سایت قرار گیرد؟
اولین و اولویت اول برای قرار دادن کلمه کلیدی سایت شما عنوان یا همان تایتل سایت شما می باشد و در قدم بعد محتوا لینک های سایت. عنوان سایت خود را به گونه ای انتخاب کنید که هم کلمه کلیدی سایت شما در آن گنجانده شود و هم معرفی برند شما و نام شرکت و یا فروشگاه شما باشد.

 

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر