شروع کسب و کار اینترنتی در کرج

تاریخ: 26 / 12 / 1396

شهر کرج کوچک ترین شهر کشور ایران که با وجود کوچکی مملو از جوانانی است که به پس از فارغ‌التحصیلی به دنبال شغل و کسب درآمد و مستقل شدن از خانواده هستند. این شهر به دلیل همجواری و همسایگی با پایتخت فرصت های خوبی جهت رشد و گسترش دارد و این بستر مناسب نیاز به تخصص و خلاقیت دارد تا شکوفا شود.
یکی از دغدغه های مجموعه رایان وب که در شهر کرج به فعالیت می پردازد همین زمینه ی کار و اشتغال جوانان است از این رو در این مقاله روش های درآمدزایی از طریق اینترنت در شهر کرج را عنوان و بررسی خواهیم کرد.

 

 

کسب و کار اینترنتی

با توجه به تحول بسیار گسترده ای که در دنیای اینترنت و تکنولوژی ایجاد شده کسب و کارها به صورت تدریجی از شیوه سنتی خود خارج شدند . در سال های نه چندان دور یک فروشگاه یا شرکت قادر بود محصولات و خدمات خود را تنها به افرادی که در محدود مکانی آنها بودند ارایه دهد و کسب وکارهای واقع در کرج هم با همین محدودیت ها روبرو بودند. با ظهور اینترنت سایت ها به صورت ابتدایی ترین شکل ممکن شروع به فعالیت کردند و خدمات خود را هر چند به صورت مبتدی ارایه می دادند. با پیشرفت اینترنت تحول عجیبی در دنیای کسب و کار شکل گرفت و این وب سایت های ساده و محدود جای خود را به طراحی سایت و اپلیکیشن به صورت کاملا حرفه ای دادند.
از زمان پیشرفت در طراحی سایت و برنامه نویسی تحت وب شاهد ظهور کسب و کارهای بسیار جدید شدیم . همینطور به چشم دیده شده بساری از وب سایت ها با نسخه قدیمی و کارایی کم خود را ارتقا دادند و با بهبود سیو خدمات خود را در سطح کشور و جهان توسعه بخشیدند. شکل گیری برنامه نویسی سطح بالا نقطه عطفی در تحولات به شمار می آید. در حال حاضر خیلی از کسب و کارهای مطرح اینترنتی در کرج فعالیت خود را شروع کردند و با سپردن تبلیغات و راه اندازی سایت خود به مراکز طراحی سایت در کرج پیشرفت مسمتری داشتند.

 

دلایل ایجاد کسب و کار اینترنتی

 

- ارایه خدمات به سراسر دنیا به راحتی و از طریق یک سایت:

شرکت ها و فروشگاههایی که امروزه وب سایت ندارند با پیشرفت ها خود را بروز نکردن و محکومند همیشه درجا بزنند و برای معرفی خود شیوه های سنتی را در پیش بگیرند. یک شرکت به راحتی می تواند خدمات خود را از طریق سایت خود به دنیا معرفی کند.

 

- پایین آمدن هزینه های تبلیغات

یک سوال. آیا می توان برای تبلیغات یک کسب و کار در سراسر کشور تبلیغات دیداری مانند بیلبورد یا تراکت انجام داد؟ بله بدون شک می توان ولی به چه قیمتی؟! هزینه تبلیغات دیداری آن هم برای سر تا کشور یا حتی جهان هزینه ای باورنکردنی خواهد داشت که تنها شرکت های بسیار کمی توان آن را دارند. در مقابل شما می توان مشاهده کرد که چه شرکتهای کوچکی با یک طراحی سایت ایده آل و تسخیر صفحه اول گوگل چه موفقیتهایی کسب کرده اند. همینطور بسیاری از اپلیکیشن ها هم با معرفی به موقع و با برنامه خود سرآمد کسب و کارهای حوزه اینترنت شدند.

 

- دسترسی عالی و همیشگی

یک کسب و کارهای محلی معمولا همیشه در دسترس نیستند و ساعات معینی را برای خدمت رسانی تعریف کرده اند در حالی که یک بیزینس اینترنتی  به صورت ۲۴ ساعته و نامحدود به سراسر دنیا خدمت رسانی می کند.

 

- فراگیر شدن

زمانی که یک سایت و کسب و کار در نزد عموم مردم به عنوان یک برند مطرح می شود و بر سر زبان ها می افتد بهترین راندمان را خواهد داشت.

 

- سرمایه اولیه برای راه اندازی:

مقدار سرمایه اولیه در این نوع کسب و کار نسبت به نوع سنتی خود بسیار پایین تر است و این مهمترین دلیل برای گرایش به این نوع بیزینس است. همچنین معمولا در این نوع business ریسک شکست پایین تر و ضرر مالی کمتر است. خیلی از شغل های کوچک و خانگی با راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی، تبلیغات اینترنتی و... امروزه فعالیت می کنند و به توامندی قابل تحسینی دست یافتند.

 

 

چه کسانی کسب و کار اینترنتی راه اندازی می کنند؟

۱- اشخاص یا شرکتهایی که صاحب ایده هستند:
اگر صاحب ایده هستید و به چشم انداز آن ایمان دارید شروع کنید و احساسی تصمیم نگیرید!
۲- اشخاص یا شرکتهایی که صاحب یک بیزینس هستند که قابلیت توسعه در فضای مجازی را داشته باشند

 


از کجا شروع کنیم؟

اینترنت بستری که از طریق آن می توان درآمدی ثابت و ماهیانه داشت. حوزه های گوناگونی در این بستر وجود دارد که باتوجه به تخصص و مهارت خود می توانید در آن به فعالیت بپردازید.
یکی از حوزه های پرکاربرد و البته درآمدزا طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی است. طراحی سایت در کرج این امکان را فراهم می آورد تا به راحتی و بدون نیاز به سرمایه زیاد کسب و کار خود را راه بیندازید و از تخصص خود با کمترین سرمایه درآمدزایی کنید.
برای نیل به این هدف ابتدا می بایست حوزه ی فعالیت خود را مشخص سازید؛ آیا قصد دارید از طریق اینترنت محصولی را به فروش برسانید؟ خدماتی را از طریق اینترنت و به صورت مجازی عرضه کنید؟ و یا برای خدمات حضوری خود از طریق اینترنت مشتری جذب کنید؟
از این رو ابتدا نیاز به شفاف سازی حیطه ی فعالیت دارید. قبل از شروع کار و قدم نهادن در این راه نیاز است که هشدار دهیم بقا در این بستر و کسب درآمد ثابت و امنیت شغلی تداوم و صبر و حوصله و همچنین خلاقیت و به روز بودن است. اگر در خود این ویژگی ها را می‌بینید پس تعلل نکنید و کار را شروع کنید.
قدم اول: تصمیم گیری در حوزه ی فعالیت و ثابت قدم بودن در این حرفه. یکی از آفت هایی که مانع از پیشرفت شغلی می‌شود از این شاخه به آن شاخه پریدن هاست. در شروع یک کسب و کار ممکن است در ابتدا سودی چشمگیر حاصل نشود اما تدوام و کنار زدن موانع پیشرفت را نزدیک و نزدیک تر می کند. از این رو دلسرد نشوید و طبق برنامه ریزی صحیح پیش بروید.
قدم بعدی اقدام به طراحی وبسایت مناسب و کاربردی است که از طریق آن درآمدزایی شکل گیرد. برای طراحی نیاز به شناخت جامعه ی مشتریان خود دارید برای آشنایی بیشتر میتوانید از رقبا که در این حیطه فعالیت میکنند ایده بگیرید و از روش های درستی که انجام داده اند و همچنین از اشتباهاتشان تجربه کسب کنید.
پس از اینکه وب سایت خود را متناسب با نیاز کاربر طراحی کردید نیاز به افزایش ترافیک وبسایت دارید. برای اینکار می توانید از سئو و بهینه سازی سایت استفاده کنید. سئو این امکان را فراهم می آورد تا مشتریان خود را در سطوح گسترده تری جذب کنید به مراتب با افزایش ترافیک و جذب مخاطب افزایش درآمد را شاهد خواهید بود.


اگر صاحب ایده جدید یا کسب و کار ساماندهی شده هستید با مشاوران رایان وب به اشتراک بگذارید تا برای موفقیت در این پروژه شما را یاری رسانیم.

 

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر