معرفی ابزار و سایت های مفید برای طراحی سایت

تاریخ: 9 / 01 / 1397

طراحی سایت

 

برنامه نویسان و طراحان سایت حرفه ای از ابزارها و سایت هایی جهت بهبود کار خود بهره می گیرند که در اینجا به چند مورد از آنها اشاره می کنیم. این ابزار همواره به عنوان کمک یار یک طراح مطرح می شود و در طول تمام زمان طراحی سایت در کنار پروژه قرار دارد.

 

Gtmetrix
این وب سایت یک ابزار فوق العاده عالی برای چک و بهبود سرعت بارگذاری سایت می باشد به کمک سایت gtmetrix شما قادر خواهید بود سرعت بارگذاری سایت خود را در لوکیشن های مختلف بررسی کند . علاوه بر این با ارایه پیشنهاداتی به برنامه نویس کمک می کند که این سرعت را ارتقا بخشیده و مشکلات پیش رو را برطرف کند.

 

Pingdom
این سایت که عملکرد آن مانند سایت gtmetrix است نیز ابزاری حرفه ای برای طراحی سایت با سرعت لود می باشد.

 

PageSpeed Insights - Google Developers
شاید دقیق ترین ابزار تست سرعت سایت خود گوگل است که به شما وضعیت لود کامل سایت شما را در موبایل و رایانه اطلاع می دهد.

 

Google Webmaster Tools
به کمک این ابزار رایگان و کامل گوگل شما قادر هستید وضعیت صفحات و سایت خود را در نتایج جستجو گوگل بررسی و کنترل کنید. به تازگی از نسخه جدید این ابزار با نام google search console beta رونمایی شده است و این ابزار بهترین امکانات را برای طراحی سایت و سئو ارائه کرده است.

 

Google analytics
اگر شما خواستار دریافت گزارش کامل بازدید از سایت خود هستید می توانید روی این ابزاز حساب کنید. گوگل آنالیز به شما این امکان را می دهد آمار بازدید ساعتی ، روزانه ، هفتگی و ماهانع سایت ، مشاهده ویزیتورهای آنلاین و رفرنس آنها ، وضعیت برگشت مجدد ویزیتور ها ، مدت زمان حضور آنها در سایت و... را به طور دقیق مشاهده کنید.

 

Google Mobile-Friendly Test
می خواهید نظر گوگل را در مورد responsive یا واکنش گرایی سایت خود بدانید؟ آیا می دانید واکنش گرایی یا به عبارت ساده امکان نسخه موبایل از عوامل ارتقا سئو است ؟ اگر به دنبال بررسی این موضوع هستید Google Mobile-Friendly Test را فراموش نکنید.

 

Google maps
برای ثبت بیزینس و محل کار خود در نقشه گوگل این ابزار توسعه دهنده یک امکان فوق العاده محسوب می شود. با ثبت مکان کسب و کار و ارتباط آن به سایت می توانید کاربران بیشتری جذب کنید.
عملیات ثبت در گوگل مپ و یا ویرایش اطلاعات آن ممکن است چند روز زمان ببرد . گوگل مپ از فناوری Tele Atlas بهره می برد و نقشه دقیقی از موقعیت های مکانی مختلف ارایه می دهد.

 

Bing webmaster Tools
این ابزار نیز مانند Google Webmaster عمل می کند با این تفاوت که صفحات سایت در موتور جستجوی بینگ را مدیریت می کند.

 

moz authority checker
این سایت ابزاری تخصصی است که وضعیت authority یک سایت به همراه صفحاتش را نمایش می دهد. این ابزار شامل دو بخش page autgority و domain authority می باشد.

 

Google Trends
اگر قصد اطلاع از نتایج و تعداد جستجوی کاربران در گوگل در حوزه های مختلف را دارید می توانید از این امکان بهره ببرید. قابلیت های مختلف برای بررسی دقیق مانند بازه زمانی ، کشور ، دسته بندی ها و... جز ویژگی های این ابزار محسوب می شود.
در هنگام شروع پروژه خود از این امکان جهت تحلیل دقیق داده های گوگل استفاده کنید.

 

w3 validator
این سایت هم کمک شایانی به طراحان می کند و به وسیله این امکان شما می توانید کمک های خوبی برای پیاده سازی استانداردهای طراحی سایت دریافت کنید. این ابزار چک کننده نوع نویسی و هر خط از دستورات شما است و راه حل هایی برای رفع و استانداردسازی معرفی می کند.

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر