تاثیر هاست بر سئو چگونه است؟

تاریخ: 12 / 02 / 1397

 

هاست فضایی برای قرار گرفتن کدها ، تصاویر و اطلاعات است و انواع مختلف با مشخصات متفاوتی را شامل می شود .در مورد تاثیر هاست بر سئو نظرات متفاوتی وجود دارد . بعضی از کارشناسان معتقدند که سرور و هاست تاثیری بر سئو ندارد و عده ای هم بر این باورند که هاست یکی از فاکتورهای سئو به شمار می آید. در این مقاله هر دو نظریه را بررسی خواهیم کرد و در آخر جمع بندی نهایی می کنیم.

فرضیه اول:

هاست تاثیری بر سئو ندارد:

همانطور که گفته شد به اعتقاد بعضی کارشناسان نوع ، کانفیگ و مشخصات هاست بر seo بی تاثیر است و در هنگام طراحی سایت انتخاب نوع هاست را در ملاک های خود نمیگنجانند. آنها معتقدند SEO به فاکتورهای اساسی تر مانند بک لینک ، تولید محتوا و... بستگی دارند و اعتقاد این کارشناسان بر این است که هاست تنها محیطی برای حفظ اطلاعات به شمار می آید .

فرضیه دوم:

هاست تاثیر مستقیم بر سئو دارد:

فرضیه دوم کاملا مخالف فرضیه اول است. این فرضیه هاست را رسما وارد فاکتورهای اصلی سئو می کند و معتقد است سایت با سئو قوی نیازمند به هاست قوی است.

حالا به بیان نحوه تاثیر هاست بر طراحی سایت و سئو می پردازیم.

- هاست تاثیر مستقیم بر سرعت سایت دارد: بدون هیچ تردیدی هاست اولین فاکتور سرعت سایت محسوب می شود و یکی ازهاست بر سئو تورهای جدید سئو سرعت بارگذاری سایت است. پس در قسمت هاست تاثیر مستقیم دارد.

- آپ تایم هاست : آپ تایم به معنای مدت سرویس دهس هاست بدون قطعی است. اگر یک هاست آنقدر آپ تایم بدی داشته باشد که نه به خوبی به کاربران سرویس دهی کند و نه اجازه بررسی توسط گوگل را تاثیر منفی بر سئو سایت قطعی است.

- مهمترین معیار دسترسی کامل ربات های گوگل به هاست است : تجربه نشان داده کانفیگ نامناسب هاست ممکن است فاجعه ای را برای سایت شما به همراه داشته باشد. از طرفی بعضی از هاست به اشتباه آی پی های ربات های گوگل را بیته و اجازه دسترسی را کم می کند یا از بین می برد. ربات های گوگل و موتورهای جستجوی دیگر به صورت مداوم به وسایت شما مراجعه می کنند. این بازدید مداوم منجر به ایندکس شدن صفحات شما ، sitemap . و ... می شود. پس سعی کنید از کانفیگ مناسب سایت خود اطمینان داشته باشید.

با توجه به توضیحات بالا ما معتقدیم که هاست تاثیر کاملا مستقیم بر seo سایت شما خواهد داشت. رایان وب در طراحی سایت خود بهترین هاست و سرور را استفاده نموده و در نظر دارد به شما عزیزان و مشتریان محترم بهترین خدمات را ارائه دهد.

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر