تاثیر بررسی مداوم وبمستر بر سئو

تاریخ: 19 / 03 / 1397

 

وبمسترهای گوگل و بینگ ابزاری فوق العاده حرفه ای برای مدیران و توسعه دهندگان سایت است که توان سئوکار را برای بررسی و توسعه سایت بالا می برد.
اعتماد به این ابزار رایگان ولی بی نظیر نتایج بسیار مثبتی را برای سئو وب سایت خواهد داشت .

 

وبمستر (Webmaster) چیست؟

ابزاری رایگان و ارایه شده توسط گوگل و بینگ که امکان مدیریت صفحات سایت شما را در موتورهای جستجو ارایه می کند. به کمک این ابزار شما می توانید پس از طراحی سایت ، وب سایت خود را به سرعت در موتورهای جستجو ثبت کنید و یا با توجه به خطاهای صفحات آن ها را مدیریت کنید. این tools کاربردهای بسیاری دارد و یک ابزار کمکی و ضروری برای توسعه دهندگان سایت محسوب می شود. از طرفی به دلیل اهمیت بالای موتور جستجوی گوگل تمرکز توسعه دهنده گان برروی google Webmaster بسیار بیشتر است.

 به دلیل وجود تعداد صفحات بسیار بالای سایت در گوگل و ویرایش ، اضافه  و حذف مداوم توسط مدیر وب سایت ، وبمستر به صورت همیشگی در حال بررسی صفحات شما است.

 

بررسی منظم وبمستر چگونه در سئو تاثیرگذار است؟

- ارائه گزارش قطعی و یا ناپایداری  ارتباط هاست و گوگل : اگر ارتباط گوگل با هاست شما با ربات های گوگل به صورت مقطعی یا دائم قطع شده باشد یا stable نباشد ، وبمستر شما را باخبر خواهد کرد. از آنجایی که برای ارتقا سئو دسترسی کامل خزنده های گوگل به سایت در همه شرایط باید برقرار باشد پس این اطلاع رسانی بسیار حائز اهمیت است.

 

- ارائه گزارش مشکل در dns و دامین

 

- نمایش ارورهای ۴۰۴ و ۴۰۳ :

تعداد بالای ارورهای ۴۰۴ بلای جان سایت و سئو است و بررسی و برطرف کردن آن ها گام بلندی برای پیشرفت سئو به شمار می آید. از طرفی این گزارش باعث می شود که ما متوجه شویم کدام صفحات با ارزش ما دیگر در دسترس نیستند. بررسی مداوم وبمستر باعث می شود جلوی انتشار غیرعادی صفحات ۴۰۴ گرفته شود.

 

Fetch :

برای دیده شدن در گوگل باید صفحات شما در آن ثبت گردد و این امکان توسط ابزار fetch as google انجام می گیرد.

 

گزارش توضیحات کوتاه و یا تکراری:

وبمستر امکانی جالب را محیا ساخته تا در صورت تکراری یا کوتاه بودن description و keyword آن را به توسعه دهنده سایت اطلاع دهد. اگر بخواهیم این مساله را با مثالی بیان کنیم : فرض کنید کل سایت شما از روی یک برگه نمونه و الگو با عنوان طراحی سایت در کرج طراحی شده و متاتگ های توضیحات و کیبورد هم برای آن در نظر گرفته شده است. در زمان تکثیر (duplicate) صفحات بعدی ، اگر این متاتگ ها متناسب با صفحه جدید تغییر نکند با پیغام وبمستر روبرو خواهید شد که توضیحات شما در همه صفحات تکراری است و این اتفاق خوبی برای سئو شما نیست.

 

- بررسی وضعیت sitemap


نقشه سایت یا همان sitemap.xml برای معرفی و ایندکس بهتر صفحات سایت شما به گوگل است. بعد از ثبت sitemap می توانید با مراجعه در تایم های زمانی مرتب به وبمستر از خطاهای احتمالی آن و یا همچنین افت تعداد صفحات submit اطلاع پیدا کنید.

 

- گزارش از ریسپانسیو بودن یا نبون سایت

 

- حذف صفحاتی که ممکن است بر seo تاثیر منفی بگذارد:


ممکن است به دلیل اشتباه انسانی یا ماشینی یک یا چند صفحه با محتوا یا عنوان تکراری در سایت تولید شود و از آنجایی که انتشار محتوای تکراری از خط قرمزهای سئو است پس نیاز به حذف آن صفحه از گوگل حس می شود.

 

- مشاهده بک لینک های دریافت شده:

در قسمتی از این ابزار شما میتوانید تعداد لینک هایی که به سایت شما ارجاع شده را مشاهده کنید.

 

- فرار از جریمه گوگل :

ممکن است وب سایت شما به دلیل رعایت نکردن اصول سئو استاندارد و همچنین دریافت لینک های اسپم ، پنالتی شود . در این صورت شما می توانید توسط این ابزار درخواست بازبینی و تجدید نظر را ارسال کنید.

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر