مزایای و معایب طراحی سایت با وردپرس

تاریخ: 26 / 04 / 1397

مزایای طراحی سایت با وردپرس

 

 - امکان استفاده و ویرایش رایگان و بدون پرداخت هزینه : بیس و اساس این cms رایگان بوده و از این جهت ممکن است هزینه های طراحی سایت را نسبتا پایین بیاورد.

 

- کار و استفاده آسان برای انواع کاربر : یکی از فواید بسیار خوب طراحی سایت وردپرس استفاده آسان برای عموم مردم می باشد که این باعث رفع دغدغه طراحان و وبمستر می شود.

 

- وجود هزاران افزونه مفید : بسیاری از امکانات مدنظر مشتری و کارفرما توسط افزونه های طراحی و ایجاد شده گردیده است و این کار را برای طراح آسان تر کرده است.

 

- ایجاد کاربران با سطح دسترسی های متفاوت : ممکن است مدیر سایت در نظر داشته باشد که چند توع سطح دسترسی به کارمندان خود بدهد تا امکان دسترسی به تمام صفحات و اطلاعات را محدود کند که این نیاز را نیز وردپرس رفع می کند.

 

- عمومی تر بودن در بین طراحان : این عمومی بودن باعث می شود اگر شما به هر دلیلی نتوانید با طراح و پشتیبان قبلی سایت خود همکاری کنید ، بتوانید با وبمسترهای دیگر نیز شروع به کار کنید که این اتفاق در پروژه های اختصاصی و برنامه نویسی شده متفاوت است.

 

- امکان سفارشی سازی به صورت آنلاین : شما می توانید با استفاده از ابزار سفارشی سازی وردپرس بسیاری از قسمت های سایت را ویرایش و یا قسمتی را اضافه و کم کنید.

 

- افزونه های سئو مناسب : وردپرس ابزاری کارآمد برای سئو وب سایت دارد که می تواند کمک شایانی به سئوکار کند.

 

- نگهداری نسخه‌های قدیمی محتوا و ابزارها : برای اطمینان از حذف غیر اختیاری محتوا و یا ابزارک ها می توان از آنها خروجی گرفت و آن را به عنوان بک آپ نگهداری کرد.

 

- پلت فرم های انعطاف پذیر: وردپرس پلت فرم قدرتمند و قابل انعطاف است که بخش زیادی از مشکلات پیش فرض را حل نموده است.

 

- بروزرسانی منظم و رفع باگ : وردپرس با ارائه نسخه های جدید خود ، عملکرد خود را بهبود می بخشد و باگ های احتمالی خود را در نسخه های جدید رفع می کند.

 

- تم و قالب هاب فراوان : هزاران طرح و قالب برای وردپرس ساخته شده است که کارفرما و مجری می توانند از آنها استفاده نموده و یا ایده دریافت کنند.

 

معایب طراحی سایت با وردپرس:

 

- تهدید های فراوان : به دلیل متن‌باز بودن وردپرس کمی تهدیدها برای این نوع طراحی سایت بیشتر است.

 

- ناسازگاری برخی افزونه ها : در بسیاری از موارد پیش آمده که بعضی از افزونه های وردپرس با هم تداخا دارند و در نتیجه در عملکرد کل سایت اختلال ایجاد می کنند.

 

- عدم سفارشی سازی برای پروژه های خاص : بعضی مواقع نیاز به برنامه نویسی و توسعه کار برای پروژه های نسبتا دشوار باعث شده وردپرس ضعف های خود را نمایان کند.

 

- ترجمه وردپرس : در گاهی مواقع نسخه های وردپرس با ترجمه ناقص در اختیار شما قرار می گیرد.

 

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر