سئو کلاه سفید (White hat SEO)

تاریخ: 2 / 05 / 1397

سئو کلاه سفید

 

سئو سفید یا همان White hat SEO به نوعی بهینه سازی مجاز با رعایت قواعد است که باعث بهبود رتبه سایت شما بدون هیچ جریمه و تخلفی می شود. این سئو نسبت به روش متضاد خود یعنی سئو کلاه سیاه مدت زمان بیشتری احتیاج دارد ولی ماندگاری آن بسیار بیشتر است. از طرفی دیگر صاحب سایت نگران اعمال جریمه های گوگل نیست. در ... خبری از دور زدن گوگل و تقلب نیست و همه چیز به صورت ارگانیک صورت می گیرد.

 

تکنیک های سئو سفید:

 

۱ - طراحی سایت به صورت بهینه سازی سورس:

اولین تکنیکی که برای شروع سئو باید به آن توجه کرد بهینه سازی سورس است و که معمولا در همان زمان طراحی سایت رعایت می شود. در پایین به مواردی از آنها اشاره می شود :

 

- رعایت Heading :  

استفاده درست از تگ های H1-H2-H3 نقش مهمی در سئو سفید دارد. این تگ ها باید هم در صفحات و هم در محتوای تولید شده رعایت شود و به ترتیب عبارتهای اساسی و مهم از H1 تا H6 در محتوا جایگذاری شود.

 

- بهینه سازی title

 

- رعایت meta tags

 

متاتگ های متعددی وجود دارد که نقش های مختلفی بر سئو دارند که به بیان چند نوع از آنها می پردازیم.

keywords-description-robots

 

توجه به سرعت بارگذاری: با طراحی سایت بهینه و سورس optimize  می توانید سرعت بارگذاری سایت را به طور محسوسی بالا ببرید.

 

بهینه سازی تصویر :

 

کاهش حجم عکس، عدم resize دستی تصویر و در نهایت قرار دادن alt برای آنها از عوامل مهم بهینه سازی تصاویر است.

 

۲- تولید محتوای ارزشمند

 

گوگل عاشق مطالب ناب و جدید است و به همان اندازه از مطالب قبلا تکثیر شده و بی ارزش متنفر ! باید محتوایی تولید کنید که نه تنها گوگل ، بلکه کاربران را نیز مجذوب خود کند .

 

قواعد تولید محتوای با ارزش :

 

- از مقالات کوتاه خودداری کنید.
- از تکرار زیاد کلمات کلیدی در محتوا پرهیز کنید.
- از مطالب کپی و به عبارتی replicate content پرهیز کنید.
- محتوا را با در نظر گرفتن کاربران تولید و ارایه کنید.
- چگالی کلمات را کاملا متناسب با کلمات کلیدی و تعداد کلمات مقاله تعیین کنید.
- از غلط املایی خودداری کنید.

 

3- بهینه سازی سایت برای موبایل

 

بهینه سازی نسخه موبایل سایت ، یکی از مهمترین تکنیک ها در سئو سایت محسوب می شود و بارها و بارها از طرف گوگل به عنوان یکی از فاکتورهای اصلی seo نام برده شده است. Responsive web design یک عامل جذب کاربر و رضایت گوگل است.

 

4- تمرکز ویژه بر تجربه کاربری ( UX) یا همان User Experience

 

5- تحقیق برروی بهترین کلمات کلیدی

بررسی و کشف مهمترین کلمات کلیدی اولین گام برای انتخاب کلمات کلیدی است . خوشبختانه با استفاده از سرویس کیوردز پلنر در گوگل ادوردز(keyword planner) و یا گوگل ترندز(Google Trends) شما می توانید به راحتی در مورد میزان جستجو و کارآمدی واژگان تحقیق کنید و مسیر سایت خود را برای سئو مشخص کنید. دو شرکت MOZ و Ahrefs از وب سایت های بزرگ در زمینه آموزش و بررسی سئو است که در حال پیشرفت برای پیشنهاد کلمات کیبورد نیز می باشد.

 

6- تولید لینک های طبیعی :

یکی از مهمترین فاکتورهای سئو ، تولید لینک است که به عبارتی به آن بک لینک نیز گفته می شود. ولی کدام لینک مناسب است؟ در پاسخ باید گفت لینک سازی طبیعی عاری از هرگونه تقلب و یا خرید لینک است و معمولا با ترغیب وب سایت های دیگر برای پیوند کردن شما به صورت طبیعی اتفاق می افتد. در بسیاری از موارد مدیریان وب سایت های دیگر با قرار دادن مقالات شما ، آدرس سایت شما را به عنوان رفرنس یا مرجع درون سایت خود قرار می دهند.

 

7- لینک دهی داخلی link building :

 

معمولا در صفحات مختلف سایت و همچنین در محتوای تازه تولید شده ، صفحات با کلمات مرتبط از طریق لینک به هم ارجاع داده می شود که این امر باعث ارسال سیگنال مثبت به مابقی صفحات می شود.

 

8- عدم استفاده بیش از حد کلمات کلیدی (Keyword Stuffing)

 

تصورات اشتباه در بسیاری از وبمستران باعث شده تا عده ای با قرار دادن تعداد بیش از اندازه کلمات کلیدی در صفحه ، کاملا به صورت اسپم شناخته شوند.

 

9- محتوا کپی شده ممنوع :

 

مطالب تولید شده از طرف شما به هیچ عنوان نباید کپی لز وب سایت های دیگر باشد و اگر در صورت لزوم این اتفاق رخ داد حتما منبع آن نیز بیان شود.

 

به طور کل می توان گفت آن دسته از تکنیک های سئو که از نگاه گوگل به عنوان تقلب محسوب نمی شود سئو سفید است که طراحی سایت در کرج رایان وب افتخار دارد خدمات سئو خود را در قالب سئو سفید به مشتریان عزیز ارائه دهد.

 

مزایای سئو سفید :

 

- وب سایت شما هیچ وقت مغضوب گوگل نخواهد شد !

- عمر و ماندگاری سایت شما در رتبه های اول بسیار بیشتر است.

- با اطمینان از رتبه سایت خود می توانید برای آینده سئو خود امیدوار باشید.

 

چالش های پیش روی سئو سفید:

 

چالش و نگرانی که تمام سئوکاران در روش سفید آن پیش رو دارند مدت زمان رسیدن به نتیجه است . به طور کل در این روش مدت زمانی که باید سپری شود تا سایت شما به رتبه های برتر گوگل برسد زیاد است و این باعث از دست دادن انرژی بسیاری از مشتریان یا سئوکاران می شود. از طرفی دیگر هر کار صاف و صادقانه سختی بیشتری دارد و در این روش نیز به دلیل توجه زیاد به تکنیک ها ، عملیات seo زمان طاقت فرساست.

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر