معرفی ابزارهای مفید طراحی سایت

تاریخ: 18 / 06 / 1397

نرم افزارها و ابزار بسیاری در اختیار برنامه نویسان و طراحان وب وجود دارد که آنها را در طراحی سایت بسیار کمک می کند. داشتن تخصص در زمینه طراحی وب و برنامه نویسی اولین قدم برای استفاده از این نرم افزار ها است اما اگرمی خواهید خود را وارد چالش های جدید دنیای وب و ساخت سایت کنید از این نرم افزارها استفاده کنید. امکانات کلی که تقریبا تمامی این ابزار : نمایش و ویرایش کدها و سورس ها , ابزار مدیریت و کار با ftp, ابزار مدیریت پروژه و کار گروهی, آزمایش کدها و رویت نتیجه به صورت زنده.

ما سعی داریم چند نمونه از بهترین ابزار طراحی صفحات سایت را معرفی کنیم و شما را برای طراحی هرچه بهتر کمک نماییم.

 

طراحی سایت

 

  •  Dreamweaver

یکی از بهترین و شاید معروفترین ابزار طراحی سایت نرم افزار Adobe Dreamweaver است که بسیاری از برنامه نویسان از آن بهره می برند. این ابزار توسط شرکت Adobe تهیه و ارائه شده و با انواع سیستم عامل های ویندوز و مک سازگاری کامل دارد . امروزه بیشتر برنامه نویسان از این نرم افزار برای طراحی صفحات وب استفاده می کنند.

 

  • Mobile-Friendly Test - Google Search Console

ابزار زیادی برای بررسی رسپانسیو بودن یک طراحی سایت وجود دارد ولی بدون شک بهترین و مطمئن ترین آنها Mobile-Friendly Test - Google Search Console است. آدرس صفحات سایت خود را در این ابزار وارد کنید و بررسی کنید که صفحات سایت شما واکنش گرا بوده یا خیر.

 

  • Firebug

Firebug ابزاری رایگان و فوق العاده است که بر روی مرورگر firefox نصب و اجرا می گردد که می توان با استفاده از آن باگ ها و خطاهای یک سایت را مشاهده کرد. توسط این ابزار عالی ، می توانید کدهای html و css سایت ها را مشاهده کنید و به بررسی دقیق خطاهای هر سایت بپردازید . همچنین می توان با بررسی سایت های بی خطا ، الگوبرداری درستی انجام داد .

 

  • Adobe Fireworks

Adobe Fireworks نرم افزار موجب طراحی گرافیک به صورت وکتور و ایجاد گرافیک های بسیار سبک می شود . این ابزار در حقیقت نسخه بهینه سازی شده photoshop است.

 

  • W3C Validator

این ابزار اعتبار سنج رایگان صفحات را در فرمت ها نظیر SGML یا XML DTD بررسی می نماید و به طراحان امکان تست صفحه را از نظر استانداردهای html و xhtml می دهد.این ابزار توسط World Wide Web Consortium (W3C) پیاده سازی شده و معروف به W3C Validator است .

 

  • Adobe Brackets

Adobe Brackets ویرایشگر رایگان طراحی صفحات سایت تحت مجوز MTI است می باشد که برای مدیریت و ویرایش کدهای HTML, CSS, and JavaScript مورد استفاده است.

 

  • Google Drawing

ابزاری فوق العاده برای طراحی آنلاین که از ابزارهای بسیار کاربردی گوگل محسوب می شود.

 

  • jQuery UI

jQuery یک کتابخانه بسیار قدرتمند و کاربردی جاوا اسکریپت است که توانایی ارائه خدماتی را که html و css از عهده آن بر نمی آیند را در اختیار برنامه نویسیان قرار می دهد. اگر چه jQuery بسیار کاربردی و مفید است ولی کار کردن با آن کمی مشکل است و نیاز به تخصص دارد.


 

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر