چرا الگوریتم های گوگل همیشه در حال آپدیت هستند؟

تاریخ: 3 / 07 / 1397

چرا الگوریتم های گوگل همیشه در حال آپدیت هستند؟

همه سامانه ها و وب سایت های بزرگ برای رسیدن به اوضاع آرمانی و رفع عیب های سابق همیشه در حال بروزرسانی و آپدیت هستند. استفاده و بهره گیری از دانش جدید با رعایت اصول قدیمی ، فرمولی برای حرکت رو به جلو است. هیچ وقت یک سایت برای ارایه الگوریتم های جدید الگوریتم های سابق خود را به طور کامل نقض نمی کند بلکه تغییرات کم با حفظ ‌حداکثر  اصول و استانداردها را را هدف خود قرار می دهد. گوگل بزرگترین سایت دنیاست که تمام وب سایت ها با آن در رابطه مستقیم هستند و هر قدمی که این سایت ها برای سئو برداشتند کاملا بر اساس فاکتورهای مطرح شده توسط گوگل است و نمی توان به طور ناگهانی همه فاکتورهای گوگل تغییر کنند .
تصور کنید یک وب سایت به مدت ۵ سال با تمام الگوریتم های گوگل خود را سئو کرده و گوگل تصمیم بگیرد همه الگوریتم های خود را کاملا تغییر دهد. خب چه اتفاقی می افتد؟ جواب کاملا مشخص است و وب سایت کاملا سقوط می کند . پس این تغییرات به صورت همیشگی و اندک اندک اتفاق می افتد. از طرفی دیگر پایه و اساس الگوریتم ها و فاکتورها ثابت می ماند و بیشتر تاکنیک هایی اضافه می شود.

مدیران گوگل بارها اعلام کردند که الگوریتم های گوگل مدام در حال بروز شدن است تا با این اتفاق توسعه دهندگان سایت ها را نیز بروز نگه دارند. این تغییرات چالش هایی را بر سر راه توسعه دهنگان قرار می دهد که گاهی اوقات باعث کاهش رتبه عجیب یک سایت در گوگل می شود و گاهی باعث پیشرفت جالب سایتی دیگر می شود.

بروزرسانی آخر گوگل در ماه آگوست سال ۲۰۱۸ اتفاقات عجیبی را رقم زد که نتیجه آن جابه جایی گسترده در رتبه های اول شد. این تغییرات رتبه ها در بعضی کلمات کلیدی بسیار بیشتر بود تا جایی که رتبه های اول کاملا جای خود را به تازه واردها دادند. البته خیلی وقت ها این جابه جایی ها صورت گرفته و بعد از مدتی مجدد رتبه ها به ترتیب قبل از بروزرسانی بر می گردند.

 

چگونه بروز بمانیم؟


گوگل فاکتورهای اصلی خود را تغییر نمی دهد. این فاکتورها اهمیت تولید محتوای با ارزش ، بک لینک بدون تقلب ، دوری از فریبکاری و رعایت استانداردهای طراحی سایت است و در کنار اینها فاکتورهای تکمیلی ، الگوریتم های گوگل را کامل تر می کنند. پس شما اصول مهم را رعایت کنید و گوش به خبر باشید تا تغییرات گوگل در تایم های زمانی مختلف اعلام شوند.

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر