کدام سایتها برای ارتقا seo نیاز به تغییر قالب دارند؟

تاریخ: 15 / 07 / 1397

 

به عقیده ی بسیاری از کارشناسان سئو ، قالب و یا همان تم سایت تاثیری بر seo ندارد در حالی که به عقیده ما این اعتقاد کاملا اشتباه است. ما در این مقاله به وضوح توضیح می دهیم که تم سایت نقش کاملا موثری بر seo دارد. لطفا ادامه مقاله را با دقت مطالعه کنید.

 

قالب سایت چیست؟


تمام امکانات و شماتیک ظاهری سایت که در معرض دید کاربران قرار دارد را قالب سایت می گویند و محبوبترین قسمت در طراحی سایت برای جلب رضایت مشتریان تم سایت است . اولین درخواست تمام مشتریان برای سفارش یک سایت انتخاب و تعیین قالب سایت است و کاربران فقط ظاهر سایت را می بینند در حالی که اصلا اطلاعی از دنیای کد و سورس که باعث طراحی این قالب شده ندارند. در حالی که گوکل و موتورهای جستجوی دیگر تمام سایت شما را از طریق سورس شما آنالیز می کنند.

 

قالب سایت چگونه بر سئو تاثیر می گذارد؟

 

همانطور که از قبل گفت گوگل از طریق سورس و کدها سایت ها را بررسی می کند و این یعنی اگر سورس سایت شما بهینه نباشد و طراحی سایت شما با کدنویسی سطح پایین و غیراستاندارد انجام گرفته باشد نمی توانید بهترین نتیجه را کسب کنید. از طرفی دیگر اگر سورس شما در قالب سایت بهینه باشد می توانید تا حد زیادی امیدوار باشید که گوگل از وب سایت شما رضایت داشته باشد. در پایین به نحوه بهینه سازی قالب سایت اشاره می کنیم.

 

- بهینه سازی سورس قالب با رعایت heading : رعایت استفاده درست از H1 تا H6 در سایت یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر سئو قالب است.

- عدم استفاده از کدهای java script سنگین و تو در تو برای کاهش سرعت سایت و زیاد شدن زمان پردازش

 - بهینه سازی قالب سایت از نظر css

- آپتیمایز تصاویر داخل سایت

- استفاده از سورس های کاربردی با سرعت پردازش بالا برای افزایش سرعت بارگذاری سایت

 

کدام قالب سایت نیاز به طراحی مجدد یا تغییرات عمده دارد؟


- سایت هایی که ریسپانسیو نیستند : اگر سایتی قدیمی دارید که واکنشگرا نیست هرچه سریعتر آن را ریسپانسیو کنید . طبق اعلام های مکرر گوگل در این چند سال نسخه موبایل یکی از مهمترین فاکتورهای seo است.

 

- وب سایت با سرعت بارگذاری بسیار پایین


سرعت هم از فاکتورهای گوگل است که تاثیر خوبی بر سئو دارد. اگر وب سایت شما سرعت لود پایینی دارد آن را رفع کنید. یکی از بهترین ابزار برای بررسی سرعت بارگذاری و رفع عوامل کاهش دهنده سرعت سایت gtmetrix است.

 

- سورس بهینه نشده :


اگر سورس سایت بهینه شود تاثیر بسیار سریعتری بر سئو سایت خود خواهید دید. در بالا به چگونگی بهینه سازی سورس اشاره شد.

 

- باگ یا warning های زیاد :


برای رفع خطاهای احتمالی سایت و ویرایش سورس قالب از طریق سایت validator.w3.org اقدام کنید. این خطاها گاهی مواقع خطاهای برنامه نویسی و امنیتی هستند.  

 

- نسخه های قدیمی قالب یا cms :


معمولا در هر بازه ی زمانی باگ های یک قالب یا cms معرفی می شوند و در ورژن جدید آن ها را رفع می کنند پس قالب و cms خود را بروز نگه دارید.

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر