به این موارد قبل از شروع طراحی سایت دقت کنید

تاریخ: 16 / 09 / 1397


معمولا هزینه زیادی برای طراحی سایت و یا سئو صرف می شود که باید قبل از شروع به طراحی سایت به مواردی توجه داشت تا در زمان انجام و یا پایان پروژه به مشکل بر نخوریم. بسیاری از مشکلاتی که بعد از طراحی یک وب سایت پیش می آید قبل از شروع قابل پیشگیری است که ما سعی داریم در این مقاله به آنها اشاره کنیم.

 

- آدرس و اسم دامنه

در زمان انتخاب و سفارش دامنه نباید عجول باشید و سعی کنید بهترین ، کوتاه ترین و نزدیکترین دامنه به اسم و برند خود را پیدا کنید . از آنجایی که پس از خرید دامنه دیگر امکان تغییر آن وجود ندارد پس باید بهترین دامنه انتخاب شود. همچنین به دلیل تبلیغات جانبی مانند چاپ کارت ویزیت ، سربرگ و کاتالوگ که آدرس سایت در آنها درج می شود باید دامنه ای بدون مشکل خریداری شود تا هزینه های صرف شده از بین نرود. از طرفی اگر به صورت منطقه ای و به اصطلاح لوکال فعالیت دارید توصیه می شود اسم منطقه را هم در آدرس دامنه در نظر بگیرید. برای درک بهتر مثالی بزنیم : منطقه فعالیت شما کرج و زمینه فعالیت شما طراحی سایت در کرج است. به دلیل اینکه کلمه کلیدی و فعالیت شما طراحی سایت در کرج است و منطقه هم کرج می باشد بهتر است دامنه شما شامل عباراتی مانند web design و karaj باشد. در این صورت کاربران با اولین بار که آدرس دامنه سایت شما را می بینند کاملا موضوع فعالیت و منطقه شما را تشخیص می دهند.

 

- هاست و سرور مورد نیاز :

این که حجم فایل های شما چقدر است و به چه میزان هاست نیاز دارید مسله بسیار مهمی است. در بسیار هاست ها امکان ارتقا و تعویض سرویس است ولی اگر حجم فایل ها و تعداد بازدید شما بسیار بیشتر از توان هاست های اشتراکی است باید در ابتدا تصمیم به تهیه سرور مجازی یا سرور اختصاصی کنید. انتخاب محل و کشور سرور هم بسیار اهمیت دارد که معمولا برای کشور ما سرور و هاست ایران تهیه می شود.

 

- معماری و نوع طراحی

بهتر است قبل از شروع طراحی سایت تصمیم بگیرید که از چه نوع معماری و چه نوع cms می خواهید استفاده کنید. بعضی پروژه ها نیاز به افزونه و یا امکانات خاصی است که وردپرس و یا جوملا آن را در اختیار ما قرار می دهد و در بعضی پروژه ها قطعا نیاز است که از سبک خاصی از برنامه نویسی استفاده کرد. اگر قصد سفارش سایت دارید حتما قبل از شروع کار در این مورد از کارشناسان مشاوره بگیرید. البته حدالامکان سعی کنید این تصمیم با مجری پروژه شما باشد.

 

- مشتری شما کیست؟

قبل از شروع پروژه بهتر است بررسی کنید عمده مشتریان شما از کدام کشور و یا شهر هستند تا در زمان تهیه پیش نیازها به آن توجه کنید. از طرف دیگر سعی کنید سایتتان را بر اساس نیاز و راحتی مشتری طراحی و سئو  کنید . اگر سایت شما قرار است در کشورهای دیگر خدماتی ارایه دهد باید سایت شما چندزبانه باشد.

 

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر