چرا سئو برای موبایل اهمیت زیادی دارد؟

تاریخ: 28 / 10 / 1397

سئو موبایل

 

نتایج جستجو گوگل در دسکتاپ یا همان کامپیوترها متفاوت با موبایل است و در بعضی مواقع تفاوت جایگاه ها در نمایش گوگل بسیار زیاد است . چند سالی هست که بازدیدکنندگان سایت ها از طریق موبایل در حال افزایش است و امروزه بیش از نیمی از کاربران وب سایت ها را با موبایل خود بررسی و مشاهده می کنند. موبایل به دلیل دسترسی همیشگی و راحتی کار ، بهترین دستگاه برای وب گردی محسوب می شود و با پیشرفت شگفت انگیز تکنولوژی این دسترسی هر روز بهتر از گذشته می شود. حالا سعی داریم به بررسی نکاتی که باعث اهمیت سئو برای موبایل شده است را مطرح کنیم.

 

1- دسترسی همیشگی

 تلفن همراه همواره در دسترس است که این عامل باعث شده هر کاربر در هر مکان و زمانی بتواند از طریق مرورگر خود وب گردی کند . طبیعتا بسیاری از این افراد از طریق جستجو در گوگل وارد سایت ها می شوند و به همین دلیل سئو برای موبایل بسیار اهمیت دارد.

 

2- نمایش گوگل بر اساس لوکیشن

در بسیاری از مواقع گوگل نتایج خود را بر اساس لوکیشن و نزدیکترین مکان ها نمایش می دهد و به همین دلیل سایت هایی که دارای سئو بهتری برای موبایل هستند در اولویت این نتایج هستند. در موبایل بیشتر این اتفاق می افتد .

 

3 - بازدید بالا از طریق موبایل

در چند سال گذشته نمایش سایت ها در موبایل آنچنان بیشتر از کامپیوترها  بوده است که موضوع جدیدی در گوگل مطرح شد. این موضوع سئو و بهینه سازی سایت در موبایل است. شاید یک وب سایت در مرورگر کامپیوتر رتبه یک گوگل باشد ولی در موبایل اصلا در صفحه اصلی هم نباشد! از آنجایی که کاربران موبایلی بسیار بیشتر از کاربران دسکتاپی شده است پس سئو موبایلی هم بسیار با ارزش تر شده است.

 

4 - راحتی بیشتر در موبایل

کاربران بدون شک در موبایل راحت تر می توانند سایت ها جستجو کنند. موبایل مانند کامپیوتر نیاز به خاموش و روشن کردن مداوم ندارد و به همین دلیل امکان سرچ کاربران در موبایل بیشتر است. از طرفی دیگر وسیله ای مانند کامپیوتر نیاز به استقرار دارد ولی در سرچ موبایلی کاربر می تواند در هر شرایطی باشد. آیا این امکان دلیل کافی نیست که سئو موبایلی محبوب تر باشد؟

 

5 - امکان جستجو صوتی راحت تر

در بیشتر مرورگرهای موبایل امکان جستجو صوتی وجود دارد و این کار کاربر را برای جستجو در گوگل بسیار ساده تر کرده است. کاربران به دنبالی راحتی بیشتر هستند و این امکان ابزار فوق العاده ای برای آنهاست.

توجه داشته باشید راحتی و دسترسی کاربران در موبایل بستگی مستقیم به نوع طراحی سایت هم دارد. اگر سایتی واکنش گرا نباشد خیلی از این دسترسی ها را برای کاربران سخت می کند.

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر