معایب و مزایای طراحی سایت استاتیک را بدانید

تاریخ: 31 / 02 / 1398

طراحی سایت به دو صورت استاتیک و داینامیک انجام می شود و در این مقاله قصد داریم به معایب و مزایای طراحی سایت استاتیک بپردازیم.

 

طراحی سایت استاتیک چیست؟

 

نوعی از طراحی سایت که در آن صفحات به صورت محدود و بدون پنل مدیریت ایجاد می شوند و تمام تغییرات ظاهری سایت از طریق تغییرات کد سایت امکان پذیر است. همچنین حذف ، ویرایش مطالب و اضافه کردن صفحه تنها به صورت مستقیم بر روی کدها قابل اجراست. این نوع طراحی سایت پنل مدیریت ندارد و در اکثر موارد هم فاقد دیتابیس است.

 

مزیت های طراحی سایت استاتیک :

 

پیچیدگی کمتر در این سایت ها از مهمترین مزیت های طراحی سایت استاتیک است. به دلیل وجود تعداد صفحات محدود ، مدیریت این صفحات از طریق کدها آسان است و پیچیدگی های سایت های داینامیک در کدنویسی را ندارد. هزینه های این طراحی نیز پایین است و بیشتر مورد نیاز سایت های تک صفحه ای است.
راه اندازی سریع و هزینه میزبانی وب ارزان تر به دلیل حجم پایین سایت از دیگر از ویژگی های سایت های استاتیک است .

 

معایب طراحی سایت استاتیک :

 

طراحی سایت استاتیک معایبی دارد که از جمله آن می توان به عدم مدیریت آسان توسط هر شخص اشاره کرد. تنها افرادی که آشنایی با کدهای سایت دارند می توانند آن را ویرایش کنند که این مشکلات بزرگی را ایجاد می کند. همچنین طراحی سایت استاتیک قابلیت توسعه زیادی ندارد و امروزه خیلی از آن استفاده می شود.
از معایب دیگر طراحی سایت استاتیک وابستگی همیشگی به طراح سایت است و در صورت نیاز به پشتیبانی تنها افراد آشنا به html و css می توانند به پروژه کمک کنند.


رایان وب مجری انواع طراحی سایت در کرج و ایران با افتخار میزبان شما برای طراحی انواع سایت استاتیک و داینامیک است.

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر