بک لینک ها چگونه حذف می شوند؟

تاریخ: 7 / 04 / 1398

 بک لینک یکی از موثرترین و بهترین فاکتورهای سئو سایت است و طی چند سال گذشته همچنان از اولویت های سئو سازی سایت محسوب می شود. همانطور که تهیه بک لینک تاثیر مثبتی بر سئو دارد خذف آن نیز تاثیر منفی بر سئو خواهد داشت. روش های دریافت بک لینک مختلف است که ابتدا روش های دریافت آن را بیان خواهیم کرد و سپس دلایل حذف آنها از سایت ها را شرح می دهیم.

 

تعریف بک لینک


بک لینک دریافت لینک از سایت دیگر به سایت خود گفته می شود که باعث ارتقای سئو خواهد شد. برای بیان ساده‌تر مثالی می زنیم : برای دریافت لینک با کلمه کلیدی طراحی سایت در کرج کافیست این عبارت را در سایت دیگر قرار دهیم و آن عبارت را به صفحه سایت خود لینک کنیم.  با این کار کلمه کلیدی ما پالس مثبتی از طرف سایت ارسال کننده لینک دریافت میکند.


سایت های رایگان به دلیل امکان تهیه بک لینک از آنها به وسیله قرار دادن لینک و محتوا در آن ها، بهترین گزینه برای تهیه بک لینک رایگان می باشند. وبلاگ ها یکی از این گونه سایت ها هستند که به دلیل آزادی عمل در آن ها یکی از منابع بسیار مفید برای تهیه بک لنیک محسوب می شوند. در ادامه مطلب روش های تهیه بک لینک را شرح می دهیم.


بک لینک از فروم ها


فرم ها یکی دیگر از منابع مهم تهیه و تکنیک است که معمولاً به دلیل رایگان بودن و امکان وجود تبلیغات مورد استقبال سئو کاران برای تهیه لینک و بعد لینک قرار می گیرد.

 

جایگذازی لینک سایت در پروفایل وب سایت ها

 

بسیاری از سایت ها و شبکه های اجتماعی امکان جایگذاری لینک سایت در پروفایل را مهیا کرده اند که این امکان اجازه تهیه بک لینک را در اختیار ما قرار می‌دهد.

 

تهیه بک لینک از طریق ریپورتاژ و آگهی

 

یکی از مهمترین راه های دریافت بک لینک ریپورتاژ است  ولی به دلیل هزینه بر بودن آن هر مدیر سایتی از آن استقبال نمی‌کند. ریپورتاژ معمولاً به متنهای بلند که شامل لینک با کلمات کلیدی سایت ما است گفته می شود. تاثیر ریپورتاژ آگهی بر روی سئو غیر قابل انکار است ولی به دلیل هزینه‌های بالا برای هر سایتی پیشنهاد نمی شود.

 

تهیه بک لینک از طریق کامنت

 

یکی از راه های تهیه بک لینک که در بین ایرانیان بسیار محبوب است لینک سازی از طریق کامنت و نظرات در سایت های دیگر است. البته بیشتر این لینک ها بصورت نوفالو هستند که تأثیر کمتری بر روی سئو سایت ما خواهند گذاشت. این روش به دلیل عمومی بودن و همچنین رایگان بودن بسیار مورد استقبال سئو کاران قرار گرفته است.

 

بک لینک ها چگونه حذف می شوند؟

 

- جمع آوری سایت


یکی از عمده‌ترین دلایل حذف بک لینک ها حذف و جمع آوری سایت ها می باشد که با حذف این سایت‌ها بک لینک های ما نیز از بین می روند.

 

- حذف توسط ادمین


 حذف بک لینک توسط ادمین سایت برای جلوگیری از تبلیغات و ارسال لینک یکی دیگر از اصلی ترین دلایل حذف بک لینک می باشد.  در بسیاری از موارد بران لینک های خود را در سایت‌های دیگر ثبت می‌کنند و پس از مدتی مدیر برای تایید و یا رد آن محتوا و لینک اقدام می کند که در نتیجه باعث از بین رفتن بک لینک میشود.

 

غیرفعال شدن لینک ها


 دلیل دیگری که در بسیاری از موارد باعث از بین رفتن بک‌لینک می‌شود تغییر قالب و طراحی سایت است که با سیاست جدید سایت لینک های ارسالی به سایت های دیگر خود به خود از بین می روند.

 

تمام شدن مدت آگهی و ریپورتاژ

 

بسیاری از بک لینک ها خریداری می شوند که پس از اتمام زمان آنها اگر تمدید نشوند ممکن است حذف شوند.

 

توجه کنید تهیه بک لینک از هر سایتی به سود شما نیست و اگر سایت میزبان اسپم باشد می تواند تاثیر منفی نیز بر seo بگذارد.

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر