طراحی سایت دو زبانه

تاریخ: 26 / 06 / 1398

در کشور ما کسب و کارهای بسیار زیادی وجود دارند که نه تنها در ایران بلکه فعالیت های بین المللی دارند. این کسب و کارها برای معرفی خود در کشور خودمان و سایر کشورهایی که با آنها در ارتباط و مراوده دارند؛ نیاز به وب سایتی دارند که زبان آن قابل تغیر با زبان کشور مدنظر باشد. این ویژگی را وب سایت های دو زبانه یا چند زبانه می نامند. سایت دوزبانه یکی از پر سفارش ترین نوع طراحی سایت به شمار می آید. اولین رکن در تعاملات کاری خارج از مرزهای ایران، توانایی برقراری ارتباط است. آشنایی و تسلط به زبان کشور مقصد لزوم بقا و پیشرفت یک کسب و کار بین المللی است. وب سایت ها امروزه نقش بزرگی در برقراری ارتباطات دارند و پلی ارتباطی میان کشورهای مقصد است.  اگر قصد طراحی سایت به صورت دو زبانه یا چند زبانه را دارید این مقاله را به دقت مطالعه کنید.

 

 

طراحی سایت دو‌ زبانه چیست؟

 

طراحی سایت چند زبانه به سایتی اطلاق می گردد که زبان آن در لحظه قابل تغیر به زبانی دیگر باشد که علاوه بر زبان رسمی کشور برای مردم آن منطقه، با یک یا چند زبان دیگر نیز راه اندازی می شود. یک وب سایت چند زبانه می تواند شامل زبان های متعددی از قبیل زبان رسمی کشور مبدا (فارسی)، زبان بین المللی (انگلیسی)، زبان کشورهای دیگر که با آنها تعاملات کاری دارید؛ باشد. بدون شک محبوب‌ترین و مهمترین سایت های دو زبانه سایت های فارسی و انگلیسی هستند که نقش زیادی در صادرات و ایجاد ارتباط بین شرکت ها و کارخانجات با سایر کشورها دارند. از آنجایی که زبان انگلیسی زبان رسمی در سراسر دنیا محسوب می شود و تقریبا همه مردم دنیا به آن تسلط دارند طراحی سایت به صورت دو زبانه با زبان فارسی و انگلیسی بیشترین سفارش را در بین سفارش های طراحی سایت دارد.

 

 
نمونه ای از نمونه کار طراحی چند زبانه توسط مجموعه رایان
 
طراحی سایت چند زبانه


مزایای طراحی سایت چند زبانه :

 

 

دسترسی و تعامل عموم مردم دنیا به سایت

همانطور که گفته شد زبان انگلیسی در بین تمام مردم جهان به عنوان زبان بین الملل مطرح است و این باعث شده است که بسیاری از جستجو ها در اینترنت و یا مرور کاربران در سایت ها براساس کلمات و زبان انگلیسی باشد. با توجه به این موضوع راه اندازی سایت به دو زبان فارسی و انگلیسی موجب می شود تا بتوانیم حجم زیادی از مشتریان و کاربران بین المللی را جذب نماییم؛ که این خود یک استراتژی جهت افزایش فروش و بهبود کسب و کار می شود.

 

معرفی وب سایت به صورت کامل

در نگاه کاربران و مشتریان دو زبانه بودن یک سایت ۱ امکان و آپشن بسیار کارامد به حساب می آید و باعث می شود وب سایت در نگاه مشتریان به عنوان یک وب سایت بین المللی و بزرگ مطرح شود. همچنین وجود یک وب سایت دو زبانه باعث اعتماد بیشتر کاربران به وب سایت می شود که در نزد آنها شما را یک سایت بین المللی و قابل اعتماد معرفی می کند.

 

 

ارتباط با مدیران شرکت های بزرگ خارجی

 زمانی که مدیر یک شرکت بزرگ خارجی با کمپانی همکاری و معاملات کاری دارد؛ به دلیل عدم آشنایی با زبان فارسی توانایی برقراری ارتباط با شما و روابط عمومی شما را نخواهد داشت پس بی شک شما این مشتری خوب را از دست می دهید. زبان انگلیسی در سراسر دنیا یک زبان شناخته شده است و اگر شما به فکر برقراری تعاملات کاری خارج از مرزهای ایران را دارید یادگیری و تسلط کامل به زبان انگلیسی لازمه ی کار شما است. ایجاد ارتباط با مدیران شرکت ها و کارخانجات بزرگ خارجی یکی از مهمترین راههای معرفی و پیشرفت کسب و کار شما در دنیا به عنوان یک برند است.

در صورتی که وب سایت شما عاری از زبان بین المللی باشد نشان از غیر حرفه ای بودن کسب و کار شما می دهد و این یک پوئن منفی برای شما است.

 

برای سفارش طراحی سایت دو زبانه چه باید کرد؟

برای سفارش طراحی سایت دو زبانه شما می توانید با کارشناسان حرفه‌ای رایان وب در تماس باشید تا بتوانید بهترین مشاوره را در زمینه طراحی سایت یک یا دو زبانه از ما دریافت کنید.  همچنین رایان وب این امکان را برای شما فراهم ساخته است تا متون فارسی خود را به وسیله ما به متون انگلیسی تبدیل کنید و درون سایت قرار دهید.

 

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر