انجام سئو بر کدام سایت ها بسیار دشوار است؟

تاریخ: 2 / 08 / 1398

سئو پروسه بسیار سخت و زمانبری است و تنها افرادی به نتیجه دلخواه خود می رسند که صبر و تلاش بسیار زیادی  داشته باشند .انجام سئو و بهینه سازی سایت بر اساس چندین فاکتور اصلی و فرعی استاندارد صورت می گیرد. معمولاً بیشتر سایت ها با رعایت این استانداردها و اصول به نتیجه مورد نظر خود برای کسب رتبه های برتر گوگل می رسند . بعضی مواقع پیش می آید که این فاکتورها قابل پیاده سازی نیستند و نتیجه لازم را در بر نمی گیرد. در این مقاله بررسی می‌کنیم که سئو کدام سایت ها سخت و یا غیر ممکن است.

 

انجام سئو بر کدام سایت ها بسیار دشوار است؟

 

انجام سئو برای کدام سایت ها بسیار سخت است؟

 همانطور که در قبل گفته شد پروسه seo بسیار زمان بر و سخت است ولی گاهی اوقات ناخواسته این سختی چند برابر می شود. گاهی اوقات روند طوری پیش می‌رود که  انجام سئو به طور باور نکردنی سخت و طولانی می شود که در پایین به برخی دلایل این اتفاقات را بیان می کنیم.

 

وب سایتی که مدت زیادی از آخرین به روز رسانی آن گذشته است

معمولاً وب‌سایت‌هایی که از آخرین محتوای تولید شده در آن ها و به عبارتی آخرین به روز رسانی مدت زمان بسیار زیادی گذشته است به سختی می‌تواند مجدداً مورد توجه گوگل قرار بگیرند و روند صعودی پیشرفت و ارتقا در گوگل را ادامه بدهند. این وبسایت‌ها مدت زمان زیادی نیاز دارند تا مجدد مورد اعتماد گوگل قرار بگیرند پس باید میزان تلاش و شکیبایی خود را بسیار بالا ببریم و منتظر بمانیم تا روند بهبود رتبه در موتورهای جستجو مجدد رو به بالا شود. پیشنهاد می کنیم همیشه به روز رسانی سایت را جدی بگیرید تا از مشکلات بعدی جلوگیری کنید.

 

طراحی سایت های غیر استاندارد

برای رسیدن به رتبه های اول گوگل باید ابتدا قدم ها را محکم برداشت و اولین قدم برای رسیدن به نتیجه ایده آل طراحی سایت عالی و استاندارد است. سئو بسیاری از وب سایت ها به دلیل داشتن باگ و یا عدم توجه به استانداردها مانند توجه به رسپانسیو بودن و یا ایمن بودن سایت بسیار دشوار است. پیشنهاد می کنیم قبل از شروع پروژه ابتدا تمام امکانات وب سایت مورد نظر را بررسی کنید و در صورت وجود خطا ابتدا آنها را برطرف کنید.

 

سایت های هک شده

خیلی مواقع وب‌سایت‌هایی که مورد حمله مهاجمان قرار می‌گیرند و به عبارتی هک می شوند دیگر امکان سئو ندارند. البته خیلی از مواقع پیش می‌آید که گوگل مجدد به سایت اعتماد می‌کند و فرصتی مجدد به آن می‌دهد ولی به طور کل این گونه وب سایت ها بسیار سخت بهینه سازی می شوند. پیشنهاد می کنیم همیشه قبل از شروع بهینه سازی سایت از سابقه خوب وب سایت اطمینان حاصل کنید‌. بحث امنیت یکی از فاکتورهای بسیار مهم برای ارتقا و حفظ سئو است. مدیران سایت ها می توانند با نصب افزونه های امنیتی و دریافت گواهینامه ssl از بسیاری از حملات جلوگیری کنند.

 

وب سایت هایی که پنالتی شده اند

سایت هایی که توسط گوگل جریمه و یا به عبارتی پنالتی شدند برای اعتماد سازی مجدد بسیار مسیر سخت و پیچیده‌ای دارند. این جریمه می تواند به دلیل لینک های اسپم و یا همچنین محتوای بی کیفیت بر روی وبسایت اعمال شده باشد.
رایان وب مرکز تخصصی
طراحی سایت در کرج و سئو به مدیران وب سایت هایی که توسط گوگل جریمه و یا پنالتی شده‌اند مشاوره رایگان می دهد.

 

وب سایت هایی که به طور کامل از گوگل پاک شده باشند

 وب سایت هایی که اقدام به پاک کردن کل صفحات از گوگل توسط وب مستر می کنند تقریباً باید قید سئو خود را بزنند. حذف صفحات سایت از گوگل به تعداد محدود مشکلی را در جهت بهینه سازی سایت ایجاد نخواهد کرد ولی اگر تعداد این صفحات زیاد باشد و یا کل سایت از گوگل حذف شود عواقب جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت. به سئوکاران و ادمین های سایت ها پیشنهاد می شود وب سایت‌هایی که از نتایج گوگل به طور کامل حذف شده اند را برای بهینه سازی انتخاب نکنند.

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر