چگونه یک طراح سایت حرفه ای شویم؟

تاریخ: 4 / 09 / 1398

 آیا دوست دارید یک طراحی سایت حرفه ای شوید؟ آیا دوست دارید وب سایت خود را با سلیقه خودتان طراحی کنید؟ آیا می خواهید از طریق طراحی سایت کسب درآمد کنید؟ اگر پاسخ شما به سوالات بالا بله است ادامه این مطلب را با دقت مطالعه کنید.

 

برای یک طراح سایت شدن باید به سوالات زیر پاسخ دهید؟

 

میزان علاقه شما به طراحی وب سایت چقدر است؟

بدون هیچ تردیدی مهمترین عاملی که باعث میشود یک شخص به سمت کسب و کار طراحی سایت تمایل پیدا کند علاقه است.  امروزه بسیاری از جوانان برای راه اندازی کسب و کار خود اقدام به طراحی سایت و راه اندازی یک وب سایت برای تبلیغات بهتر می ‌کنند. اگر درون متقاضی علاقه وجود نداشته باشد احتمالا در میانه راه دلسرد و ناامید می شود زیرا مسیر نسبتا دشواری پیش رو دارد.  پس اولین فاکتور برای یک طراح سایت موفق شدن ، علاقه است.

 

چگونه یک طراح سایت حرفه ای شویم؟

 

با علم و کسب و کار طراحی وب چقدر آشنا هستید؟

 بررسی کسب و کار و ارزیابی آن با سلیقه شخصی نقش مهمی در تعیین هدف می باشد.  ابتدا سعی کنید با علم طراحی سایت آشنایی نسبی پیدا کنید و به پاسخ این سوال آیا طراحی وب با سلیقه شخصی من همخوانی دارد یا خیر برسید.  سپس بازار این کسب و کار را را بررسی کنید و ببینید کشور به چه میزان به این نوع کسب و کار نیاز دارد. در حال حاضر خوشبختانه کسب و کار طراحی سایت ، برنامه نویسی و seo از شغلهای پر درآمد به شمار می آید و بازار مناسبی برای متقاضیان آموزش طراحی سایت به وجود آورده است.


مرکز و یا منبع مطمن برای این آموزش را می شناسید؟

قدم دوم برای تبدیل شدن به یک طراح سایت موفق انتخاب یک مرکز آموزشی مطمئن و کاربلد در جهت تعلیم درست و اصولی طراحی وب است. امروزه منابع و مراکز بسیار زیادی برای آموزش طراحی سایت و سئو وجود دارد که این اتفاق باعث شده است که انتخاب برای متقاضیان بسیار سخت تر از گذشته باشد. هر مرکز شیوه آموزش و تدریس خاص خود را دارد متقاضی را به سمت و سوی مورد تایید خود هدایت می کند. برای انتخاب مرکز آموزش طراحی وب سایت  ابتدا کاملاً تحقیق و بررسی انجام دهید و آن منبع یا مرکز را از جهات مختلف مورد ارزیابی قرار دهید. یک مدرس خوب طراحی سایت می تواند کسب و کار و زندگی شما را کاملا متحول کند.


پشتکار و صبر دارید؟

برای اینکه تبدیل به یک طراح سایت حرفه ای شوید باید بسیار صبور و با پشتکار باشید. پروسه یادگیری طراحی سایت و برنامه نویسی نیاز به تمرین مستمر دارد و برای حرفه ای شدن باید اراده قوی و صبر کافی داشته باشید. داشتن صبر در هر کاری ضروری است و اگر شخص صبوری نیستید پیگیر آموزش طراحی سایت نباشید.


آیا مسیر آموزش طراحی سایت خود را مشخص کردید؟

طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوا مختلف مانند وب سایت اختصاصی،وردپرس ، جوملا و دیگر سیستم مدیریت محتوا انجام می گیرد. شما باید ابتدا مسیر خود را تعیین کنید که بیشتر به کدام cms علاقه نشان می دهید و کدام یک برای بازار کار مناسب تر است. علاوه بر این باید بین زبان های مختلف برنامه نویسی مانند php , asp و دیگر زبان ها باید بهترین را انتخاب کنید.


پیشنهاد دوستانه نویسنده

۱. داشتن هوش بالا برای یادگیری طراحی سایت  بسیار مهم است ولی چیزی که بیشتر از آن مهم است تمرین فراوان و مستمر است.  برای اینکه شما تبدیل به یک طراح سایت حرفه ای شوید نیاز است به صورت مستمر به تمرینات مختلف در حوزه طراحی سایت پرداخته تا در شرایط مختلف و موقعیت های متفاوت قرار بگیرید تا فردی باتجربه در این شاخه شوید.  علاوه بر این تمرین زیاد باعث می شود تا شما نقاط ضعف و قوت خود را پیدا کنید و برای رفع یا ارتقاء آن بیشتر تمرکز کنید.

 

۲. برای کسب تجربه و قرار گرفتن در شرایط مختلف نیاز است تا شما در شرایط اجرا و راه اندازی و پروژه قرار بگیرید. به شما دوستان عزیز پیشنهاد می کنیم  برای کسب این تجربه در محیط های مرتبط و حرفه ای شروع به فعالیت کنید و حتی به ازای دریافت حقوق کم و یا حتی رایگان حاضر به فعالیت با این مراکز شوید چرا که تجربه اهمیت بسیار بالاتری نسبت به درآمد دارد.

 

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر