معرفی افزونه کاربردی یواست Yoast SEO

تاریخ: 16 / 09 / 1398

سئو سایت وردپرسی یکی از مقوله هایی بسیار مورد توجه مدیران وب سایت ها است. به طور کل سئو بر روی وب سایت های وردپرس پروسه بسیار زمان بر و پیچیده‌ای است و هر مدیر وبسایت و سئو کاری برای به نتیجه رسیدن نیاز به یک راهنما و کمک دارد. افزونه و یا پلاگین یواست یکی از بهترین راهنما ها برای انجام سئو سایت است. در ادامه معرفی افزونه کاربردی یواست (Yoast SEO) و مزایای استفاده از آن می پردازیم.

 

سئو سایت های وردپرس

 

به طور کلی اصول و فاکتورهای سئو برای همه وب سایت ها از قبیل جوملا وردپرس و یا اختصاصی یکسان است.  از آنجایی که امروزه بیشتر طراحی سایت  با وردپرس انجام می گیرد رعایت یک اصول ثابت و استاندارد باعث می شود که همه از قوانین یکسانی برای انجام سئو استفاده کنند.  معمولاً برای بهینه سازی وب سایت های وردپرسی از افزونه های وردپرس استفاده می کنند که یکی از بهترین های آن ها پلاگین یواست است.

 

یواست چیست؟

 

یکی از کاربردی ترین و محبوب ترین افزونه های وردپرس افزونه یوآست (Yoast SEO) است که میزان استفاده از آن روز به روز در حال افزایش است.  افزونه سئو یواست  توسط یک تیم قدرتمند با رعایت استانداردهای بین‌المللی سئو، از سال ۲۰۰۸ فعالیت خود را آغاز کرده و به روز رسانی مداوم آن باعث شده اعتماد مدیران وب سایت ها به این افزونه روز به روز افزایش پیدا کند. در حال حاضر این افزونه کاربردی بر روی بسیاری از سایت های وردپرسی نصب و فعال است و نقش مهمی در ارتقای سایت ها در موتورهای جستجو ایفا کرده است.

 

چرا افزونه yoast معروفترین افزونه سئو است؟

 

افزونه یواست یکی از پرفروش ترین افزونه های وردپرس است توسط تیم حرفه ای طراحی گردیده است و امروزه بسیاری از سایت‌های بزرگ دنیا نیز از آن استفاده می‌کنند. این افزونه امکانات بسیار زیادی دارد که تا حد زیادی پاسخگوی نیازهای بهینه سازی سایت ها می باشد.  در ادامه به معرفی امکانات و ویژگی های مثبت افزونه یواست خواهیم پرداخت.

 

معرفی افزونه کاربردی یواست Yoast SEO


مزایای افرونه yoast

 

ایجاد نقشه سایت به سادگی

 

بعد از نصب افزونه Yoast SEO بدون دانش فنی و آشنایی به برنامه نویسی تحت وب شما نقشه سایت خود را ایجاد کرده اید.  سایت مپ یا همان نقشه سایت برای انواع طراحی سایت از جمله شرکتی و فروشگاهی به گونه های مختلف طراحی و ایجاد می شود. برای مثال برای سایت های شرکتی سایت مپ معمولاً برای نوشته ها برگه ها و تگ ها ایجاد می شود ولی در سایت های فروشگاهی علاوه بر این موارد نقشه سایت برای محصولات نیز ایجاد می شود. ایجاد این نقشه سایت به سادگی و توسط افزونه فوق‌العاده یواست امکان پذیر است.

 

کمک به ایجاد و تولید محتوای استاندارد و بهینه شده برای سایت

 

یکی از مهمترین معیارها و روشهای سئو سازی سایت تولید محتوا استاندارد و با کیفیت است. هرچه محتوای تولید شده توسط شما محتوای ایده آل و با کیفیتی باشد تاثیر مثبت بیشتری بر روی بهینه سازی سایت در گوگل دارد  و هر چقدر این محتوا بی کیفیت باشد تاثیر منفی بر روی سئو سایت خواهد گذاشت. افزونه یواست به نویسنده کمک می کند تا متنی با کیفیت تولید کند و در طول تولید محتوا مانند یک کارشناس سئو پیشنهادهایی برای بهبود محتوا ارائه می کند. همچنین این افزونه کمک می کند تا خانه هایی محتوای تولید شده نیز استاندارد باشد.

 

ریدایرکت صفحات برای جلوگیری از ایجاد صفحات 404

 

یکی از مشکلات بزرگ وب سایت ها ایجاد صفحات ۴۰۴ و عدم مدیریت آنهاست. افزونه حرفه ای و اورجینال Yoast SEO ریدایرکت صفحات ۴۰۴ را مهیا می‌کند که این موجب جلوگیری از سئو منفی سایت می شود. این افزونه کمک زیادی برای حفظ سلامت سایت شما خواهد کرد.

 

کمک برای تمرکز بر روی کلمات کلیدی

 

این افزونه فوق العاده باعث می شود شما بتوانید تمرکز بیشتری بر روی کلمات کلیدی خود داشته باشید. در این افزونه شما با تعیین و انتخاب کلمات کلیدی می ‌توانید از پیشنهادات بسیار مفید آن بهره ببرید تا میزان تمرکز شما بر روی آن کلمات مشخص شود.

 

این افزونه در دو نسخه رایگان و حرفه ای ارائه شده است که بسیاری از امکانات آن بر روی نسخه اورجینال و حرفه ای (Yoast SEO Premium) در نظر گرفته شده است.  علاوه بر این افزونه های مکمل یواست مانند افزونه یواست محلی ، افزونه یواست فروشگاهی ، افزونه یواست خبری و افزونه یواست فیلم هم قابل تهیه و راه اندازی اند.

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر