قبل از شروع به طراحی سایت به این موارد دقت کنید

تاریخ: 7 / 10 / 1398

چنانچه به تازگی تصمیم به طراحی سایت و شروع تبلیغات نوین در اینترنت کرده اید می توانید با مطالعه این مقاله به هدف خود نزدیک تر شوید. شما به عنوان مشتری و کارفرما باید تا حد زیادی نسبت به طراحی سایت و اصول آن اطلاعات داشته باشید تا بتوانید شرکت حرفه ای برای شروع کار انتخاب کنید.  همچنین داشتن اطلاعات کافی در حوزه طراحی سایت می‌تواند باعث تسریع موفقیت شما در کسب و کار شود.

 

قبل از شروع به طراحی سایت به این موارد دقت کنید

 

نکات مهم قبل از طراحی سایت

 

1- نوع طراحی سایت شما

 

قبل از هر کاری و شروع به مذاکره با شرکت طراح سایت باید تصمیم بگیرید که چه نوع وب سایت نیاز دارید. این جمله به این معناست که اگر شما قصد معرفی محصولات و یا معرفی خدمات را دارید ولی قصد فروش آنلاین و پرداخت الکترونیکی ندارید باید اقدام طراحی سایت شرکتی کنید.  از طرفی اگر شما دارای خدمات یا محصولاتی هستید که تنها از طریق فروش آنلاین و پرداخت اینترنتی قابل ارائه است باید طراحی سایت فروشگاهی را انتخاب کنید.

 

درگاهی از مواقع نیز پیش می‌آید که وب سایت شما نه شرکت ای است و نه فروشگاهی و جنبه تخصصی دیگری دارد.  برای مثال می توان از طراحی سایت برای دانشگاه ، مدارس ، آژانس های هواپیمایی، پزشکان و سایر رشته های مرتبط نام برد.

 

2- بازار کار و رقیبان خود را بررسی کنید

 

قبل از شروع و ورود به هر کسب و کار باید بازارکار و رقبای آن را بررسی کرد و با هر یک آشنا شد. اگر شما از کسب و کار خود آشنایی کامل داشته باشید و از بازار کار و آینده آن بی اطلاع باشید احتمال رسیدن به هدف مطلوب بسیار پایین است. سپس شما باید رقبای خود را بررسی کنید و حتی از آنها مشاوره بگیرید تا برای شروع کار قدم اول را محکم بردارید. پس از بررسی بازار کار و رقبا حال تصمیم به طراحی سایت و راه اندازی یک پایگاه اینترنتی حرفه‌ای را بگیرید.

 

3- مشتریان و بازار هدف شما چه کسانی هستند؟

 

زمانی که یک کسب و کار و تجارت را راه اندازی میکنید باید ببینید مشتریان و کاربران شما از چه رده سنی ، چه نوع تحصیلات و از چه جنسیتی هستند. آیا بازار هدف شما کودکان هستند یا بزرگسالان؟ آیا بازار هدف شما بیشتر شامل مردان می شوند یا زنان؟  آیا نوع کسب و کار شما عمومی است و یا تنها تخصصی برای افراد با تحصیلات تخصصی.

 

4- میزان توانایی خود را  از نظر علم و دانش کار و همچنین وجود پرسنل حرفه ای بسنجید. 

 

اگر شما توانایی بالایی در کسب و کار خود ندارید یا از پرسنل و کارمندان در این حوزه استفاده میکنید ریسک بالایی برای شروع کار کرده اید.

 

5- بودجه مالی شما برای شروع کار طراحی سایت چقدر است؟

 

شما باید به طراح سایت خود میزان بودجه ای که در نظر گرفته اید تا در نهایت وب سایت با امکانات کامل را در اختیار داشته باشید اعلام کنید.  شرکت طراح سایت متناسب با بودجه تعیین شده و نوع امکانات ارائه شده باید یک رنج قیمت برای طراحی سایت مشخص کند و به شما اعلام کند.

 

6- آشنایی با انواع تکنولوژی طراحی سایت


شما باید حداقل با برخی از تکنولوژی های طراحی سایت آشنا باشید تا هم کار را برای شما آسان تر شود و هم دچار مشکل نشوید. قبل از انتخاب شرکت طراح سایت از آنها پیگیر باشید که وب سایت شما را با چه زبانی و با استفاده از تکنولوژی ایجاد می کنند. از آنها بپرسید طراحی سایت آنها وردپرس است یا جوملا.  اختصاصی است سی ام اس آماده.  با زبان برنامه نویسی php طراحی میگردد و asp و یا زبان های دیگر.

 

7-  بررسی قیمت ارائه شده توسط شرکت طراح سایت


بعد از این که امکانات و معیارهای خود را برای طراحی سایت به شرکت برنامه نویس اعلام کرد این باید منتظر لیست قیمت پروژه باشید. پس از دریافت لیست قیمت پروژه این لیست قیمت را با لیست قیمت های شرکت های دیگر مقایسه کنید و در کنار امکاناتی که ارائه می دهند قرار دهید.  همچنین گزینه پشتیبانی و مدت تحویل را لحاظ کرده و سپس تصمیم به انتخاب شرکت مطمئن طراح سایت بگیرید.

 

8 - تعیین نزدیکترین طراح سایت از نظر مکانی

 

همیشه سعی کنید قبل از انتخاب شرکت طراح سایت نزدیک ترین و حرفه ای ترین را از نظر مکانی در اولویت قرار دهید. برای نمونه اگر محل کسب و کار و زندگی در شهر کرج است سعی کنید برای دریافت بهترین پشتیبانی و نزدیک بودن مسیر با جستجو عبارتی مانند طراحی سایت در کرج در گوگل با این شرکت آشنا شوید و شروع به مذاکره کنید.

 

9- اطلاعات جمع آوری کنید


پس از انتخاب شرکت طراحی سایت باید در حوزه فعالیت خود به آنها اطلاعات و یا  تصاویر ارائه دهید.  سعی کنید قبل از انتخاب شرکت طراحی سایت این موارد را جمع آوری کنید تست سرعت انجام پروژه شما افزایش پیدا کند و در زمان مقرر پروژه تحویل گردد.

 

10-  تعیین و پیشنهاد تمپلیت و طرح برای شروع کار

 

در این مرحله باید برای طراحی سایت خود چندین طرح و تمپلیت را پیشنهاد دهید تا طراح سایت با بررسی آن ها بتواند شما را کمک کند.  اگر طرح خاصی مد نظر ندارید و آن را بر عهده شرکت طراحی سایت می گذارید فراموش نکنید در فازهای مختلف کار پیگیران باشید تا پروژه نهایی شما از نظر تمپلیت و دیزاین کاملاً متفاوت با آن چیزی که در نظر دارید نشود.


 

دانلود مقاله به صورت pdf

 

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر