علت های شکست پروژه طراحی سایت برای کسب و کارهای آنلاین

تاریخ: 9 / 10 / 1398

همیشه در ابتدای راه اندازی یک کسب و کار و یا شروع تبلیغات جدیدی از یک تجارت رویاها و آرمان‌های بزرگی در ذهن مدیران آن کسب و کار وجود دارد. در مبحث طراحی سایت برای آن کسب و کارها نیز در ابتدا صاحبان مشاغل بسیار آرمان‌گرا هستند و ایده های بسیار بزرگی در سر می پرورانند اما اگر بسیاری از موارد قطع نشود ممکن است کسب و کار آنها با شکست مواجه شوند. آیا با اتفاقاتی که باعث شکست پروژه طراحی سایت یک کسب و کار می‌شود آشنایی دارید؟ آیا راه های جلوگیری از این شکست را می شناسید؟ برای پاسخ به این پرسش ها ادامه مطلب را با دقت مطالعه کنید.

 

علت های شکست پروژه طراحی سایت برای کسب و کارهای آنلاین

 

1- عجله برای شروع پروژه طراحی سایت بدون هیچ برنامه ای

برای شروع هر کاری عجله و بدون برنامه ریزی و داشتن پلن کار اشتباهی است. شروع پروژه طراحی سایت بدون برنامه آینده نگری احتمال شکست در تبلیغات را بالا می‌برد که باعث هدر رفتن زمان و هزینه خواهد شد.  چنانچه قصد شروع یک کسب و کار موفق و بزرگ دارید ابتدا معیارهای موفقیت را بررسی کرده و برای رسیدن به هرکدام تلاش کنید. یکی از معیارهای مهم موفقیت در شروع پروژه طراحی سایت و برنامه ریزی قدم به قدم بدون جلوگیری از شتاب زدگی است.
برای شروع تبلیغات کسب و کار خود برنامه جامع و طولانی مدت تنظیم کنید فقط قدم به قدم با اجرای موفق مراحل مختلف جلو بروید.


2- انتخاب عجولانه و بدون کارشناسی تیم طراح سایت

یکی دیگر از مواردی که باعث می‌شود پروژه کسب و کار شما با شکست مواجه شود انتخاب بدون تحقیق و بررسی دقیق تیم برنامه نویس و طراح سایت است. هر فکر و ایده های شما جدید و ایده آل باشد ولی پیاده سازی آن درست و کامل نباشد به نتیجه مطلوب دست نخواهید یافت. تیم طراح و توسعه دهنده نقش بسیار زیادی در کسب موفقیت برای شروع پروژه دارد می‌شود کاملا به صورت منطقی شرکت های طراح سایت را بررسی کرده بسته است شرکت حرفه‌ای مد نظر خود را پیدا کنید.


3- با ایده ناقص پروژه شروع شود

برای استارت یک پروژه خوب ایده خود را گسترش دهید وقتی کامل شد اقدام به انتخاب طراح سایت و شروع کنید. پیشخوا ایده های ناقص و یا مشکل دار پروژه خود را شروع کنید چون در صورت وجود اشکال احتمالی هزینه شما از بین خواهد رفت و هم انگیزه و زمان شما.


4- داشتن وسواس در پروژه طراحی سایت

 یکی از بدترین و مخرب ترین مواردی که باعث شکست یک پروژه طراحی سایت می‌شود وسواس در پروژه است. از بدی های این مورد بسیار می توان نام برد که از مهمترین آنها می‌توان طولانی شدن مدت انجام پروژه و از بین رفتن انرژی در کار را ذکر کرد. همانقدر که عجله در کار مخرب است وسواس و طولانی کردن پروژه نیز زیان آور است. فراموش نکنید می توانید پروژه خود را به صورت قدم به قدم راه اندازی کنید و نواقص احتمالی آن را بعدها نیز برطرف کنید نیاز به وسواس و حساسیت بسیار زیاد در پروژه نیست.

 

5- ترس از شکست

شروع هر کسب و کاری ممکن است با شکست مواجه شود که همین امر باعث ترس از شکست شده است. یک سوی پروژه شکست است و سوی دیگر آن پیروزی پس ناامید نباشید و با قدرت پروژه خود را استارت بزنید.


6- صبور نبودن در کسب موفقیت پروژه

هر کسب و کاری برای رسیدن به موفقیت نیاز به صبر و شکیبایی دارد. پس از شروع پروژه صبور باشید و با امید به آینده سعی کنید برای موفقیت های بیشتر تلاش کنید. فراموش شد که تنها افراد و کسب و کارهای موفق می‌شوند که صبور باشند و از اتفاقات بد و شکست نترسند.


در پایان نیاز است به این موضوع اشاره کنیم موفقیت یک پروژه طراحی سایت نیاز به رعایت تمام فاکتورهای بالا را دارد و عدم اجرایی شدن هر یک از آنها می تواند منجر به شکست شود. حتماً برای شروع کار خود از مشاوران و کارشناسان حرفه ای طراحی سایت راهنمایی بگیرید. کارشناسان توانمند رایان بر آماده مشاوره رایگان به تمام کسب و کارها و پروژه های نوپا را دارند.

 

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر