تاثیر شیوع کرونا ویروس بر کسب و کار طراحی سایت

تاریخ: 31 / 01 / 1399

شیوع کرونا ویروس (Coronavirus) در سراسر دنیا موجی از ترس و نگرانی جامعه جهانی را فرا گرفته است. ویروس کرونا به دلیل فراگیری زیاد تبدیل به یک معضل جهانی شده است که علاوه بر سلامتی افراد کسب و کارها و مشاغل را نیز تهدید می کند. به دلیل شیوع ناگهانی و گسترده این ویروس بسیاری از کسب و کارها دچار تعطیلی و یا محدودیت شده‌اند .  یکی از کسب و کارهایی که  آسیب جدی از کرونا ویروس دیده است کسب و کار طراحی سایت است. مقاله تاثیر شیوع کرونا ویروس بر کسب و کار طراحی سایت را با دقت مطالعه کنید.

 

کرونا ویروس چگونه بر روی کسب و کار طراحی سایت در ایران تاثیر گذاشته است؟

بسیاری از افراد تصور می کنند به دلیل محدودیتهای ملاقات و بازاریابی بازار مشاغل مجازی مانند طراحی سایت رونق زیادی گرفته است. البته می توان گفت ویروس کرونا باعث شده است زیادی نگاه بلند مدت به کسب و کارهای مجازی و از راه دور داشته باشند و یا حتی خدمات خود را به صورت آنلاین نیز ارائه دهند اما این امر باعث رونق بازار طراحی سایت نشده است. به تصویر زیر نگاه کنید.

 

کرونا ویروس چگونه بر روی کسب و کار طراحی سایت در ایران تاثیر گذاشته است؟


 تصویر بالا نتیجه آماری سایت گوگل و ابزار گوگل ترند است که وضعیت جستجوی کلمه طراحی سایت را در یک سال گذشته مشخص کرده است. همانطور که مشاهده می کنید گوگل ترند وضعیت جستجوی کلمه طراحی سایت را در پایان سال به صورت نزولی نمایش داده است و این نمایانگر جستجوی تقریباً نصف نسبت به ابتدای بازه زمانی  سال است. اگر دقت کنید وضعیت جستجوی کلمه طراحی سایت در گوگل توسط مشتریان در آخر سال که برابر با شروع شیوع ویروس کرونا بود نزولی است.
بسیار طبیعی است که هر چه میزان جستجوی یک کلمه در گوگل کاهش پیدا کند به همان میزان تعداد سفارش پروژه نیز کمتر می‌شود.

 

کرونا ویروس چگونه بر کسب و کار طراحی سایت لوکال تاثیر گذاشته است؟

در تصویر پایین به بررسی یکی از استانها و شهرهای پرجمعیت ایران به نام استان البرز و شهر کرج که همواره میزان جستجوی بسیار زیادی در کلمه کلیدی طراحی سایت در کرج را داشته اشاره شده است. در این تصویر نیز کاملا مشخص است که میزان جستجوی مشتریان برای ارائه خدمات طراحی سایت در شهر کرج با افت چشمگیری مواجه شده است. کاملا مشخص است که شیوع ویروس کرونا باعث تاثیر منفی بر روی  این کسب و کار در سطح منطقه نیز شده است.

 

کرونا ویروس چگونه بر کسب و کار طراحی سایت لوکال تاثیر گذاشته است؟

 

تاثیر کرونا ویروس بر روی کلمه وب دیزاین در دنیا چگونه بوده است؟

با توجه به آمار سایت گوگل ترند وضعیت سرچ کاربران و مشتریان با کلمه web design در گوگل و در دنیا افتی نداشته و تقریبا همان روال قبل را طی می کند. البته بدون شک بسیاری از این جستجوها با هدف آموزش طراحی سایت بوده است.

 

تاثیر کرونا ویروس بر روی کلمه وب دیزاین در دنیا چگونه بوده است؟

 

وضعیت درخواست کاربران برای سئو سایت ها چگونه بوده است؟

تقریباً همه کاربران می دانند که پروسه سئو پروسه ی زمانبری است به همین دلیل و به علت آنکه زمان نابودی ویروس کرونا مشخص نیست معمولاً درخواست ها برای سئو سازی سایت با افت زیادی مواجه شده است.

شاید تصور بسیاری از افراد این بود که در این بازه زمانی و با شیوع ویروس کرونا تقاضا برای راه اندازی کسب و کارهای آنلاین بسیار افزایش پیدا کرده است ولی با توجه به آمار ارائه شده گوگل ترند و جمع آوری شده توسط سایت رایان وب متوجه افت همه مشاغل حتی مشاغل آنلاین نیز می شویم.

 

تهیه شده توسط رایان وب

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر