طراحی سایت آموزشی با وردپرس

تاریخ: 29 / 01 / 1400

یکی از متداول ترین سایت ها و انواع طراحی سایت، وب سایت آموزشی هستند. بسیاری از مراکز آموزشی حضوری و آنلاین با توجه به شرایط کرونا تصمیم گرفتند تا خدمات خود را به صورت آنلاین و مجازی ارائه کنند. بهترین راه ارائه خدمات مجازی راه اندازی و طراحی یک سایت با محور آموزشی است که بتوان در آن دانشجویان و مدرسین را بهم متصل کرد. تمام مراکز آموزشی و آموزشگاه ها امروزه نیاز به یک سایت دارند تا علاوه بر اطلاع رسانی آموزش رانیز از راه دور و به صورت مجازی قرار دهند.

در طراحی سایت آموزشی باید بستر مناسبی برای مدرس و دانشجو آماده شود تا بتوانند به راحتی و در هر ساعت از شبانه روز با هم در تماس باشند . وردپرس یکی از بهترین سیستم های تولید محتوا برای ارائه خدمات آموزشی در سراسر دنیا است که با توجه به شرایط کرونا در این زمان بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته است .


در طراحی سایت آموزشی باید به مواردی دقت کرد که در پایین به آن اشاره می کنیم.

 

انتخاب بهترین افزونه آموزشی در وردپرس

افزونه های بسیار زیادی برای آموزش مجازی و آنلاین در وردپرس وجود دارند که متناسب با نیازهای هر کاربر مورد استفاده قرار می‌گیرند.


پس اولین نکته در طراحی سایت آموزشی با وردپرس استفاده از افزونه آموزشی با بیشترین سازگاری با خواسته های مورد نیاز ما است.

انتخاب سرور و هاست مناسب

از آنجایی که آموزش آنلاین نیاز به پهنای باند بالا دارد باید در انتخاب سرور و هاست قطع کرد. مهم ترین نکته در انتخاب سرور پهنای باند و امکانات اتصال همزمان کاربران به سایت است. معمولا برای سایت های که به صورت وبینار و یا آموزش مجازی خدمات‌رسانی می‌کنند نیاز به سرور اختصاصی و مجازی داریم.


انتخاب و تهیه درگاه اینترنتی برای پرداخت‌ها

در حال حاضر به خاطر شرایط شیوع کرونا تقریباً تمام امور مالی به صورت آنلاین و یا از طریق درگاه پرداخت اینترنتی انجام می شود. برای فروش دوره های آموزشی و یا برگزاری دوره های خصوصی اموزشی و یا کلاسی حتما نیاز است که هزینه و شهریه دوره ها به صورت اینترنتی پرداخت شود.


تهیه اینماد

دانه جلب اعتماد کاربران و دانشجویان باید نماد اعتماد الکترونیک تهیه و در سایت قرار گیرد. این کار علاوه بر اعتمادسازی در نزد دانشجو ، امکان دریافت درگاه های پرداخت مستقیم را نیز ایجاد می کند


سرعت بارگذاری مناسب

معمولا در سایت های آموزشی فایل های زیادی به صورت فیلم یا pdf از دو طرف مدرس و دانشجو جابجا می شود. برای سهولت و سرعت بخشیدن به این انتقال و همچنین سهولت دسترسی به سایت باید سرعت بارگذاری مناسب یکی از فاکتورهای مهم سایت های آموزشی دانست.


رایان وب با بهره‌گیری از بهترین طراحان سایت و برنامه نویسان میزبان مناسبی برای شماست تا بتوانید طراحی آموزشی خود را به این مجموعه بسپارید.همین حالا با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید. همچنین اگر تصمیم دارید دوره های آموزش طراحی سایت را به صورت حضوری یا مجازی بگذرانید به صفحه آموزش طراحی سایت در کرج مراجعه کنید.

 

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر