هشت نکته کلیدی برای طراحی یک سایت عالی و موفق

تاریخ: 27 / 02 / 1395

هشت نکته کلیدی برای طراحی یک سایت عالی


برای آموزش طراحی سایت ابتدا باید به هشت نکته طلایی زیر دقت کنید:

 طراحی هر نوع سایت و رسیدن به نتیجه ایده آل ، باید اصول ثابتی را رعایت کنید. در زیر به بیان و توضیح این نکات کلیدی می پردازیم.

1- مخاطبین و بازار خود را مشخص و هدف گذاری کنید:
اولین قدم برای طراحی هر سایتی بررسی هدف ها و مخاطبین سایت است. شما باید بازار کار را مشخص کنید و ببینید برای رسیدن به بالاترین نقاط موفقیت در این هدف به چه ابزاری نیاز دارید. همچنین با بررسی عملکرد رقبا در چند سال گذشته ، بایدها و نبایدها را رعایت کنید.

2- بر اساس استانداردها طراحی سایت انجام دهید:
برای طراحی سایت موفق و عالی، باید بر اساس اصول برنامه نویسی و طراحی عمل کنید و استانداردهای مورد نیاز را لحاظ کنید. همچنین شما می توانید از سایت های آنلاین برای بررسی خطاها و رفع آنها استفاده کنید. این وب سایت ها فراوان هستند و برای مثال یکی از این سایت ها W3 است که می تواند شما را در این امر یاری کند.

3- از افراط در کدنویسی و اسکریپت گذاری بپرهیزید:
زیبایی در سایت به معنی قرار دادن بیش از حد اسکریپت های نمایشی نیست! قرار دادن بیش از حد اسکریپت در وب سایت باعث سنگین شدن و بالا رفتن زمان بارگزاری می شود و این خود موجب فراری دادن کاربر می شود. از کدهای بهینه استفاده کنید و بیش از ظاهر سایت به فکر دسترسی آسان تر آن برای مخاطب باشید.

4- دسترسی آسان و سرعت بالای بارگزاری سایت را اولویت قرار دهید:
کاربران علاقه دارند خدماتی که نیاز دارند را در اسرع وقت دریافت کنند. وقتی کاربر برای پیدا کردن متن یا لینک مورد نظر در سایت شما زیاد جستجو کنند این یه معنای یک امتیاز منفی برای شماست . چرا که سایت شما در ذهن این کاربران قرار می گیرد . از طرفی هم اگر سرعت بالا آمدن مناسب نباشد ، ممکن است مخاطب، قید خدمات شما را بزند!

5- خود را جای مخاطب بگذارید و تصمیم بگیرید:
اگر شما جای مخاطب بودید از خدمات و سایت خودتان راضی بودید؟ اگر این سوال را از خود بپرسید و به دنبال راه حل های مثبت کردن جواب این مسئله باشید به بهترین نتایج خواهید رسید.

6- نسخه موبایل سایت فراموش نشود:
داشتن یک سایت ریسپانسیو یا دارای نسخه موبایل باعث راحتی کار برای کاربران خواهد شد. این ویژگی باعث واکنش نشان دادن سایت به نوع سیستم کاربر (رایان وبه ، موبایل و یا تبلت) می شود و خود را با آن هماهنگ می کند. علاوه بر این داشتن نسخه موبایل از راه های موثر در سئو سایت توسط گوگل معرفی شده است.

7- سئو و بهینه سازی سایت را رعایت کنید:
تنها ساخت و راه اندازی یک سایت ، هرچند زیبا و استاندارد کافی نیست. شما باید این سایت را در موتورهای جستجو نیز مطرح کنید و رنک آن را بالا ببرید. بهینه سازی سایت تقریبا نیمی از راه طراحی یک سایت کامل است. آگر شما بهترین سایت از نظر ظاهری ، امنیت و سرعت را داشته باشید ولی جایگاهی در موتورهای جستجو نداشته باشید به هدف های تعیین شده خود نخواهید رسید.

8- از شکست نترسید:
در هر کاری شکست وجود دارد و طراحی سایت نیز مستثنی نیست . از شکست در طراحی و سئو نترسید که این ها خود تجربه ای برای پروژه های بعدی شماست.


فراموش نکنید امروزه طراحی سایت و سئو یک رقابت بسیار جدی به شمار می آید و این رقابت نیاز به پشتکار فراوان دارد.


نویسنده: مهندس امیر نوری

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر