تولید محتوا مهم ترین فاکتور سئو و بهینه سازی سایت

تاریخ: 28 / 02 / 1395

مهم ترین فاکتور سئو و بهینه سازی سایت را بشناسید


سئو و بهینه سازی سایت آنقدر مهم است که تمامی وب سایت ها برای رسیدن به صفحات اول موتورهای جستجو از جمله گوگل ، باهم رقابت جدی دارند. عاملین متعدد و زیادی برای سئو سایت و فاکتورهای مهمی برای بالا بردن رنک سایت در گوگل و قرار گرفتن در جایگاه مناسبی در موتورهای جستجو، مطرح شده است.
از این فاکتورها می توان به لینکهای داخلی ، وجود نسخه موبایل ، بک لینک های مفید و استفاده از کلمات کلیدی مناسب در سایت نام برد. ولی شاید مهمترین فاکتور برای موتورهای جستجو ، تولید محتوای جدید و منحصر به فرد است . البته محتوایی که دارای بار فنی مناسب باشد و نظر کاربران را جلب کند.

گوگل از کپی کاری متنفر است و مطالب کپی را امتیاز منفی برای سایت ها قرار داده است و در بسیاری از موارد آنها را جریمه نیز می کند. حالا در نظر بگیرید سایتی که تنها کارش کپی از سایت های دیگر است چه بلایی سرش می آید.

دقت کنید در طراحی سایت تولید محتوای شما باید نزدیک به موضوع و طبقه بندی سایت باشد. برای مثال اگر شما سایتی در مورد دکوراسیون دارید ، مطالب شما باید مربوط به دکوراسیون و طراحی داخلی باشد .
توجه داشته باشید که گوگل باهوش است . گوگل تشخیص می دهد که شما یک مطلب را کمی ویرایش کردید و در سایت قرار دادید و ممکن است برای شما امتیازی در نظر نگیرد.

هرچند به نظر بیشتر کاربران و مدیران تولید محتوای جدید کمی سخت و زمان بر است ولی مطمئن باشید که این کار برای شما بهترین نتیجه در سئو سایت را به دنبال خواهد داشت.

برخی از ویژگی هایی که محتوای تولید شده توسط شما باید دارا باشد:

 

 

  •  محتوای غیر کپی و بدون ویرایش
  • مطلبی جدید که واقعا مفید و قابل ارائه باشد
  • محتوای ارائه شده مربوط به زمینه کاری وب سایت شما باشد
  • کلمات کلیدی مطالب خود را به صفحات دیگر سایتتان که مربوط به این کلمه است لینک داخلی کنید.
  • نیاز مخاطب را در تولید پست جدید لحاظ کنید.
  • مطالبتان را بعد از ایندکس شدن در گوگل، در شبکه های اجتماعی مرتبط به اشتراک بگذارید.
  • مطالب تولیدی شما نه زیاد طولانی باشد و نه خیلی کوتاه
  • کلمات کلیدی در پست ارسال شده تکرار شود. ولی در تکرار افراط نکنید

بازهم در پایان تکرار می کنم که بهینه سازی سایت عوامل زیادی دارد ولی به اعتقاد بیشتر کارشناسان مهترین عامل تولید محتواست.
 

 

 

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر