طراحی سایت خبری

تاریخ: 25 / 02 / 1395

 
news website design

 

سایت خبری

در دنیای امروزه، روزگار روزنامه های کاغذی به سر آمده و روزنامه های آنلاین روی کار آمده است. انسان ها در طول تاریخ نشان داده اند که علاقه ی بسیاری به خبرهای پیرامون خود دارند اما حالا دیگر خبرها برای سرگرمی دنبال نمی شوند؛ رویدادها بر روی زندگی انسان موثراند در نتیجه اطلاع یافتن از آنها برای زندگی های شهری یک اصل مهم است.  
انسان ذاتا یک موجود اجتماعی است و با ارتباط گرفتن با انسان های اطراف خود گذران زندگی می کنند. انسان ها در دورهمی های اجتماعی در رابطه با اخبار و اتفاقات اطراف خود صحبت می کنند؛ نظر میدهند؛ و از دیدگاه خود مسائل را تجزیه و تحلیل می کنند.
اخبار می تواند شاخه های مختلفی داشته باشد اخبار محلی و منطقه ای، اخبار شهری، اخبار کشوری، اخبار بین الملل، اخبار ورزشی، اخبار سیاسی، اخبار اقتصادی، اخبار اجتماعی و فرهنگی، اخبار حوادث، اخبار علم و فناوری و ... تمامی این شاخه ها مخاطبان و علاقمندان مخصوص به خود را دارد. به طور مثال یک دانشجو و یک مهندس در حوزه فناوری دیجیتال، برای به روز نگه داشتن اطلاعات و آگاهی خودش در این حوزه نیاز به بستری داره تا اخبار دقیق و معتبر را دریافت کند. یا افراد علاقمند به حوزه ورزش برای اطلاع یافتن از جدیدترین برنامه ها و خبرهای ورزشی نیاز به بستری دارند که اخبار را در اسرع وقت به آنها ارائه دهد.

 

 

طراحی وب سایت خبری

هدف از راه اندازی سایت خبری، اطلاع رسانی است و برای این اطلاع رسانی ما نیاز به مخاطب داریم. حال روش های بسیاری در جذب مخاطب موثر است که در ادامه این مقاله به شرح آن می پردازیم.
معمولا میزان سنجش موفقیت در وب سایت های خبری بر اساس میزان بازدید و تعداد مخاطبان آن بررسی می‌شود. حال تمام انرژی و زمان شما باید صرف جذب و حفظ مخاطب گردد. بی شک مهمترین قدم جذب مخاطب است اما سوال اینجاست که چه فاکتورهایی به جذب مخاطب در یک وب سایت می انجامد؟
چیزی که ما در وب سایت خبری باید شاهد آن باشیم تجربه خوب کاربری است. در واقع هدف از انتشار اخبار و اطلاع رسانی، جذب مخاطب است. یک وب سایت خبری، خبر های خود را به صورت روزانه منتشر می‌کند پس باید این توانایی را داشته باشد تا مخاطبان را هر روزه به وبسایت خود بکشاند. در واقع حفظ مخاطب مرحله دوم از جذب مخاطب است و این با تجربه خوب کاربری امکان پذیر است.
معمولا همه جا صحبت از جذب مخاطب است؛ اما در یک وبسایت خبری موفق تنها گرفتن یک بازدید از یک مخاطب هدف ما نیست. این توانایی در حفظ مخاطب و بازگرداندن آن به سایت است که سایت خبری را به موفقیت نزدیک می کند.
خبرگزاری های آنلاین این امکان را فراهم آوردند تا کاربر در هر کجا و در هر زمان به جدیدترین اخبار روز دسترسی داشته باشد؛ تنها ابزارهای مورد نیاز یک گوشی هوشمند، تبلت، لپتاپ و یا یک PC مجهز به اینترنت پرسرعت است. با این امکانات تنها یک وب سایت معتبر و به روز که اخبار موثق و در لحظه و منتشر نمایند؛ نیاز دارد.

 


ویژگی هایی که یک وب سایت خبری باید داشته باشد

 

اعتبار

کسب اعتبار از جانب مخاطب سخت است؛ اما زمانی که این اتفاق افتاد بهترین رویدادها را رقم خواهد خورد. اما تا ابد این نکته را به خاطر داشته باشید که برای تبدیل شدن به روزنامه آنلاین پر بازدید اعتبار خود را به خطر نیندازید. یکی از مزیت های روزنامه های آنلاین انتشار اخبار موثق است. شما می توانید در بستر وب سایت خود خبرهایی موفق و بدون دستکاری را انتشار دهید و از این طریق اعتماد مخاطب را جلب کنید. جلب این اعتماد شاید سخت باشد اما حفظ آن به مراتب سخت تر است. به هیچ وجه از این اعتماد سواستفاده نکنید که در این صورت دیگر این اعتبار قابل بازگشت نیست.

 

طرح بندی مناسب، دسترسی راحت کاربر

درجه اهمیت خبر ها متفاوت است و خبرها اولویت بندی دارند. از مهمترین اخبار تا بی‌ اهمیت درجه بندی می شود. از این رو نحوه اخبار و نمایش و چیدمان صفحه در حفظ مخاطب ارتباط مستقیم دارد. اخبار باید به گونه ای چیده شود که مهمترین اخبار روز در دسترس و خبرهای جانبی در اطراف آن قرار گیرند.
مخاطبان وب سایت های خبری از یک خط فکری یکسان پی
روی نمی کنند و تنوع سلیقه در آنها بالاست در نتیجه اخبار مختلف در حوزه های گوناگون باید به گونه‌ای به مخاطب عرضه شود تا رضایت تمامی مخاطبان رو دربر داشته باشد.
طرح بندی صحیح و اصولی و دسترسی راحت کاربر به بخش های مختلف سایت، یکی از رموز موفقیت وب سایت خبری است. مخاطب زمانی که با یک وبسایت با چیدمان آشفته و غیر اصولی رو در رو می شود فرار را بر قرار ترجیح می دهد. بنابراین طراحی کاربر پسند منجر به تجربه خوب کاربری می‌شود و همین، عامل جذب و بقای مخاطب است.

 

property news website

 

سرعت لود

سرعت بارگذاری، یک فاکتور مهم در تمامی وب سایت های اینترنتی است اما در رابطه با سایت خبری یک فاکتور حیاتی است. در اصل هدف از راه اندازی روزنامه آنلاین ارائه اخبار در اسرع وقت و بدون فوت وقت است حال اگر سرعت لود روزنامه آنلاین شما باشد اولین فاکتوری است که مخاطب را ناامید می کند و فراری می دهد.

 

طراحی رسپانسیو

اگر کمی در گوگل در رابطه با طراحی سایت سرچ کنید و صفحات مختلف را بالا و پایین کنید؛ کلمه رسپانسیو یا واکنش گرا زیاد به چشم تان می خورد. وب گردها و اهالی گشت و گذار در وب و یا حتی خود شما قطعاً از این ویژگی استفاده کرده اید؛ منتها خودتان از آن بی اطلاع اید و نمی دانید همین ویژگی تا چه حد کار کاربران را راحت تر کرده است.
طراحی ریسپانسیو در واقع منظور توانایی تغییر اندازه دادن قالب سایت، متناسب با ابعاد دستگاه های مختلف است. یک سایت کاربر پسند باید این قابلیت را داشته باشد تا به کاربرانی که از دستگاه های مختلف با ابعاد مختلف از سایت بازدید می کنند؛ با طرح بندی متناسب با دستگاه آنها ارائه نماید. به طور مثال نحوه نمایش یک سایت در لپ تاپ های ۱۵ اینچی در مقایسه با یک تبلت ۹ اینچی متفاوت است و به همین ترتیب نمایش همان سایت در یک گوشی هوشمند ۵ اینچی باید متناسب با اندازه صفحه نمایش آن باشد. رسپانسیو وظیفه این تطابق قالب سایت را با ابعاد مختلف دستگاه ها را برعهده دارد. ‌این یک تعریف کلی از قابلیت رسپانسیو است.
حال یک وبسایت خبری که روزانه هزاران مخاطب با دستگاه های مختلف از آن بازدید می کند باید از قابلیت واکنش گرا پیروی کند تا از ۱۰۰ درصد جامعه مخاطب خود بازدید بگیرد.


یک سایت بهینه سازی شده

با تمام این تفاسیر و پیاده سازی فاکتورهای فوق برای جذب و حفظ مخاطب، اگر وب سایت برای موتورهای جستجو بهینه سازی نشده باشد؛ قرار گرفتن در صدر نتایج گوگل دست نیافتنی است. زمانی که سایت خبری شما در نتایج جستجو کاربر قرار نگیرد هیچ گونه بازدید و ترافیکی بر روی سایت اتفاق نمی افتد. بهترین بستری که ترافیک یک سایت را بالا می ‌برد صفحه نتایج جستجوی گوگل است. در سرتاسر اینترنت و گوگل هیچ سایت موفق و پر بازدیدی را پیدا نخواهید کرد که بهینه سازی و سئو نشده باشد در واقع این اصل بقای یک سایت در این بازار پر رقابت است.

 

 

 


طراحی سایت رایان وب با استفاده از برنامه نویسان و طراحان مجرب ، اقدام به طراحی سایت های خبری با بهترین کیفیت و به صورت سفارشی نموده است.
از آنجا که سایت های خبری میزبان کاربران زیادی به صورت روزانه می باشد، سرعت بارگذاری و کاربرپسند بودن آن بسیار مهم است. گروه ما با استفاده از تکنیک های برنامه نویسی استاندارد ، سایت هایی با سرعت بارگذاری و طراحی مناسب را در اختیار شما قرار می دهد.

پنل های مدیریت خبری تولید شده توسط رایان وب به صورت سفارشی با تمام امکانات مورد نیاز سایت های خبری، ایجاد و پیاده سازی می شود.

برخی امکانات پنل های مدیریت و سایت خبری تولیدی توسط ما:

 

 

  • درج اخبار ، حذف و ویرایش به راحتی برای کاربران
  • سئو اولیه مناسب و بهینه سازی سایت به صورت سفارشی
  • ظاهری زیبا و کاربر پسند
  • سرعت بارگذاری مناسب برای کاربران داخل و خارج از کشور
  • ایجاد سطح دسترسی مختلف برای مدیران سایت
  • سفارشی سازی تصاویر و اسلایدشوها
  • و...

 

 

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر