استفاده از گوگل وبمستر برای حذف برخی صفحات ایندکس شده

تاریخ: 21 / 09 / 1395

استفاده از گوگل وبمستر برای حذف برخی صفحات ایندکس شده


معمولا صفحات شما پس از طراحی سایت بعد از مدت کوتاهی شروع به ایندکس شدن در گوگل می کنند که البته این مدت زمانی بستگی مستقیم به محتویات وب سایت شما دارد . ولی گاهی اوقات بعضی از صفحات نباید در نتایج گوگل قرار بگیرند و یا مایل به حذف آنها هستید که در پایین به بررسی بعضی از آنها می پردازیم:

- بعضی از صفحات امنیتی مانند صفحات درگاه های اینترنتی که نباید مستقیم از طریق موتورهای جستجو وارد آن شد و باید بعد از وارد کردن قیمت و موارد خواسته شده به آن منتقل شد.

- صفحات 404 که معمولا بعد از حذف یک صفحه و یا قرار دادن لینک اشتباه به وجود می آیند: هر چقدر تعداد این 404 ها کمتر باشد گوگل شما را بیشتر می پسندد! برای مثال شما صفحه ای از سایت خود را بعد از اینکه در گوگل ایندکس شد حذف می کنید ولی این صفحه همچنان در نتایج گوگل قرار می گیرد تا بعد از یک مدت نامشخص توسط خود موتور جستجو حذف شوند.

- صفحاتی که به دلایل خاص باید از نتایج گوگل حذف شوند: برای مثال بعضی از مواقع به دلیل انتشار یک خبر کذب یا شایعه شما مجبورید که بلافاصله آن صفحه را از سایت و نتایج گوگل حذف کنید.


آموزش حذف صفحات ایندکس شده از طریق گوگل وبمستر:

- در اولین قدم اگر سایت خود را در وبمستر ثبت نکرده اید باید آن را از طریق لینک Google Webmasters ثبت کرده باشید. (توجه کنید که مدتی طول می کشد تا وبمستر داده های شما و صفحات وب سایت شما را دریافت کند)

- در قدم بعد پس از ورود به کنسول باید طبق تصویر زیر Remove URLs را انتخاب کنید.

 

 

استفاده از گوگل وبمستر برای حذف برخی صفحات ایندکس شده

 

- در قدم بعد طبق تصویر گزینه مشخص شده را انتخاب کنید و سپس در کادر باز شده آدرس صفحه مورد نظر برای حذف را به طور کامل وارد کنید و ادامه را بزنید.

استفاده از گوگل وبمستر برای حذف برخی صفحات ایندکس شده

 


استفاده از گوگل وبمستر برای حذف برخی صفحات ایندکس شده

 

-  در بالا سه مورد را مشاهده می کنید.

Temporarily hide page from search results and cache : برای حذف صفحه از نتایج ایندکس شده گوگل به کار می رود.

Remove page from cache only : این کار باعث حذف کامل صفحه از گوگل نمی شود و به عبارتی جنبه بازبینی مجدد گوگل پس از تغییرات اعمال شده روی سایت توسط شما را دارد.

Temporarily hide directory : حذف کامل پوشه و محتویات شامل آن است. دقت کنید که استفاده نادرست از این گزینه ممکن است باعث حذف کامل صفحات شما از گوگل شود.


بعد از انتخاب و زدن دکمه ادامه وبمستر این صفحه را در لیست حذفیات خود قرار می دهد و این کار ممکن است چند ساعتی طول بکشد.


 

نویسنده : مهندس امیر نوری

 

 

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر