طراحی سایت استاندارد و اصولی را فراموش نکنید

تاریخ: 18 / 10 / 1395

طراحی سایت استاندارد و اصولی را فراموش نکتید


زمانی که شما شروع به طراحی سایت و اقدام به راه اندازی یک وب سایت مناسب در راستای رسیدن به هدف ایده آلتان می کنید باید به بسیاری موارد توجه کنید.
طراحی سایت و برنامه نویسی به تنهایی کافی نیست و شما باید نکات مهمی را رعایت کنید. در پایین به بررسی چند مورد از اصول و استانداردهای طراحی وب سایت اشاره می کنیم.

 

 

- کلاس ها ، فانکشن ها و متغیرها را استاندارد نامگذاری کنید:

سعی کنید از همان ابتدای شروع طراحی سایت در نوشتن کدهای Html css js php تابع اصول و استانداردها باشید. تلاش کنید کلاس ها و یا فانکشن ها و متغیرها خود را بر اساس استاندارد و به صورت معنی دار وارد کنید. برای مثال شما فانکشنی برای محاسبات عملیات ریاضی می نویسید. پس سعی کنید از عباراتی مانند math  استفاده کنید که ساختار کد نویسی شما زیباتر و اصولی تر شود. سعی کنید کلاس ها را به گونه ای نامگذاری کنید که اگر برنامه نویس دیگری که کدهای شما را دید بتواند به راحتی کدهای شما را آنالیز کند. البته این مورد برای ارتقا دهندگان سایت بسیار دلچسب است.

 

 

 

 

- جایگذاری مناسب فایلهای CSS:

این را فراموش نکنید که قرار دادن فایل های css در بالای سایت از مهمترین نکات طراحی وب محسوب می شود. هیچ وقت این فراخوانی ها نباید در پایین سایت انجام شود زیرا ابتدا ظاهر سایت برای کاربران بارگذاری می شود ، پس نسبت به فایل های js باید در اولویت باشند.

 

 

 

 

- جایگذاری مناسب فایلهای JS:

فایل های java script را در در پایین ترین نقطه سایت فراخوانی کنید.

 

 

 

 

- ادغام فایل های کم حجم :

برای مثال شما وب سایتی دارید که شامل 3 فایل css می باشد و این فایل ها هرکدام حجم نسبتا پایینی دارند. شما با ادغام کردن این سه و تبدیل آنها به یک فایل css باعث بهینه شدن سایت می شوید. همچنین این کار را در مورد js هم می توانید انجام دهید.

 

 

 

 

- بهینه کردن کدها :

کدهای js - html - css را به صورت بهینه وارد کنید یا از ابزار آنلاین و رایگان برای این کار استفاده کنید. برای مثال : CSS Optimizer

 

 

 

 

- css Internal  & external

کدهای css  را به صورت داخلی قرار قرار ندهید و آن را فراخوانی کنید.

 

 

 

 

- تصاویر بزرگ با سایزدهی توسط css ممنوع :

هیچ وقت تصاویر بزرگ را برای درج در وب سایت خود با دستورات کوچک نکنید. چون این کار نه تنها باعث از بین رفتن شخصیت کدنویسی شما می شود بلکه باعث افزایش سرعت بارگذاری سایت می شود. تصاویر را با ادیتور کوچک کنید و بعد در سایت قرار دهید.

 

 

 

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر