تاثیر منفی حذف کلی صفحات ایندکس شده از گوگل

تاریخ: 27 / 10 / 1395

تاثیر منفی حذف کلی صفحات ایندکس شده از گوگل


گوگل برای ایندکس صفحات شما اهمیت زیادی می گذارد. هرچه صفحات سایت شما اعتبار بهتری داشته باشد نگاه گوگل به شما مطمئن تر می شود. خلاف این ماجرا هم اتفاق می افتد. اگر شما شروع به حذف تعداد زیادی صفحات سایت خود از گوگل کنید تاثیر منفی عملکرد خود را سریع می بینید. وقتی شما تعداد زیادی از صفحات ایندکس شده خود یا کل صفحات را از گوگل حذف می کنید منتظر عواقب غیرقابل جبران آن باشید. این کار باعث می شود گوگل گمان کند که به شما و وب سایت شما اعتباری نیست و هر لحظه ممکن است به یکباره سایت را از موتور جستجو حذف کنید و اعتماد خود را نسبت به شما از دست می دهد.

در بعضی مواقع مالک جدید یک سایت شروع به حذف کلی صفحات سایت در گوگل می کند. مطمن باشید که این دامین دیگر مانند سایر دامین ها ارزش سئو و بهینه سازی را ندارد. اگر نگاه گوگل به دامنه شما منفی گردد دیگر سخت است که این دامنه به جایگاه مورد انتظار شما برسد. حذف کلی صفحات سایت از طریق وبمستر انجام می شود . پیشنهاد می گردد عمل حذف این صفحات توسط متخصصین سئو انجام گردد.

چرا این کار شما را از چشم گوگل می اندازد؟

گوگل برای ایندکس صفحات شما هزینه و زمان می گذارد و انتظار دارد شما بهترین ها را تولید کنید و در آن قرار دهید. حال شما نه تنها صفحات ارزشمن را با پیج رنک بالا حذف می کنید بلکه اعتبار خود را هم نزد این موتور جستجو محبوب زیر سوال می برید. زمانی که شما دوباره شروع به قرار دادن صفحه های جدید در گوگل می کنید اینبار دیگر مثل قبل مورد توجه آن نیستید چون او شما را دیگر طراحی بی ثبات می داند و تمام زحمات شما برای طراحی سایت از بین می رود!

حتما قبل از حذف صفحات با یک متخصص سئو مشورت بگیرید!

 

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر