سه نکته مهم که قبل از طراحی سایت باید به آن توجه کنید

تاریخ: 22 / 11 / 1395

سه نکته مهم که قبل از طراحی سایت باید به آن توجه کنید

 

قبل از اینکه شما تصمیم به طراحی سایت کنید باید به نکاتی مهم توجه ویژه داشته باشید تا کار شما کارشناسی شده پیش رود. در هر پروژه برای کسب موفقیت باید تمام جوانب را بررسی کرده و سپس اقدام کرد.

در پایین به چند اصل مهم در این امر اشاره می شود.

- هدف و چشم انداز طراحی سایت را مشخص و تعیین کنید:

قبل از اقدام به طراحی وب سایت هدف خود را از طراحی آن مشخص کنید و جوانب را بسنجید . بازار کار را بررسی کنید و ببینید آیا ویژگی خاصی دارید که شما را از رقبا متمایز کنند. برای پروژه خود زمانبندی تعیین کنید و اهدافی را برای رسیدن به آن در این بازه زمانی مشخص کنید که به آن دست یابید. عجله نکنید ! ابتدا منطقی تصمیم بگیرید تا در آخر تمام وقت و هزینه خود را از دست ندهید. فقط موفقیت سایت های مشابه خود را در نظر نگیرید و خیال نکنید که شما هم حتما در این امر موفق خواهید بود. حتما باید خصوصیتی بهتر از وب سایت رقیب خود داشته باشید تا مشتری شما را به آن سایت قدیمی ترجیح دهد.

 

- مخاطبین طراحی سایت و کاربران مرتبط به خود را بشناسید:

در گام بعد طراحی سایت شروع به بررسی کاربران و مشتریان بازار کار خود کنید .نیاز مشتری را دریابید. ببینید مشتریان وجه تمایز شما از باقی وب سایت ها را در چه ویژگی می بینند. متناسب با نیاز کاربر به طراحی ظاهر سایت خود بپردازید و محیطی مناسب را برای رده سنی و جنسیت مشتریان در نظر بگیرید.

 

- برآورد هزینه طراحی سایت :

در گام آخر هزینه ها را بررسی کنید. ببینید آیا درآمدهای احتمالی که از این پروژه به دست می آورید به اندازه ای است که حداقل در گام اول هزینه طراحی آن جبران شود؟ هزینه های طراحی سایت را محاسبه کنید و درآمد ها را هم به صورت تقریبی در نظر بگیرید. فراموش نکنید با سرمایه گذاری بسیار زیاد حتما شما به نتیجه نمی رسید و فاکتورهای دیگری نیز در این امر نقش دارند.

 

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر