ویژگی های هاست خوب در طراحی سایت

تاریخ: 14 / 12 / 1395

ویژگی های هاست خوب در طراحی سایت

یکی از دغدغه های مدیران و برنامه نویسان پس از طراحی سایت ، انتخاب هاست مناسب برای سایت می باشد. در واقع وجود یک هاست مناسب تاثیر بسیاری بر عملکرد وب سایت شما خواهد داشت . فراموش نکنید اگر طراحی سایت شما بسیار قوی و با گرافیک زیبا باشد ولی در قسمت نمایش به کاربران که وظیفه هاست می باشد خللی موجود باشد قسمت عمده ای از تلاش شما از بین می رود.

بعضی از موارد و موضوعات مربوط به هاست که نقش مهمی در طراحی وب سایت خواهند داشت:

در زمان خرید هاست به موارد پایین دقت کنید.

- آپتایم : آپتایم به مفهوم زمانی که وب سایت شما بدون اختلال سرویس دهی می کند . اگر سایت شما در بازه های زمانی طولانی و یا حتی در سایت های پربازدید در مدت کوتاهی از دسترس خارج شود همزمان هم باعث کاهش رضایت کاربران شده و همچنین موجب نمره ی منفی در سئو می شود.

- امنیت : هاستی که دارای امنیت پایینی باشد تمام زحمات طراح و برنامه نویس را از بین می برد و ممکن است باعث عدم اعتماد مشتریان گردد.

- کانفیگ : شرایط کانفیگ یا همان پیکربندی سرور و هاست بسیار مهم است. این اتفاق ممکن است نه تنها دسترسی برای عموم را با مشکل روبرو کند بلکه باعث محدود کردن روبات های گوگل به سایت نیز شود که باعث لطمه به سئو شما می شود. پس کانفیگ از موارد بسیار مهم به شمار می آید.

- مدت زمان پاسخگویی : مدت زمانی که سرویس گیرنده انتظار می کشد تا خدمت مورد نظرش را از سایت شما دریافت کند بسیار مهم است. اگر این زمان بسیار طولانی شود به مرور باعث عدم رضایت مشتریان خواهد شد.

- پشتیبانی : هاست ها مخصوصا هاست های اشتراکی ممکن است درگیر مشکلات زیادی شوند و وجود پشتیبان قوی و مداوم ضروری است.

- تعداد کاربران همزمان : بسته به نوع زمیه فعالیت سایت و بازدید از آن در زمان خرید هاست باید به آپشن تعداد کاربران همزمان ارجاع شده به وب سایت نیز توجه کرد.

- سرعت بالا : شاید مهمترین و با ارزش ترین امکان یک هاست از نگاه مدیران  و بازدید کننده سرعت آن می باشد. پس علاوه بر رعایت بهینه سازی کدها در طراحی سایت باید به سرعت و امکانات سخت افزاری سرور نیز توجه شود.

- پردازنده های قوی: وجود پردازنده های قدرتمند در سرور تاثیر بسزایی در سرعت انتقال اطلاعات در طراحی سایت خواهد داشت.

علاوه بر این ها باید به مواردی همچون بک آپ گیری ، ورژن های php و ... دقت کرد.

 

 

نویسنده : مهندس امیر نوری



مقالات دیگر