عوامل موثر در تعرفه و هزینه های طراحی سایت

تاریخ: 17 / 12 / 1395

عوامل موثر در تعرفه و هزینه های طراحی سایت

امروزه طراحی سایت با روش ها و تکنیک های برنامه نویسی مختلفی صورت می گیرد و هر شخص و یا تیمی از متد و زبان برنامه نویسی خود به طراحی وب سایت می پردازد .

ما در این پست سعی داریم عوامل موثر در قیمت طراحی سایت را بررسی کنیم.

- استفاده از cms های آماده مانند وردپرس و یا طراحی cms اختصاصی و سفارشی : بدون شک طراحی سیستم مدیریت محتوا اختصاصی شامل هزینه های بالاتری خواهد بود. تقریبا همه سایت های بزرگ کشورمان cms اختصاصی و سفارشی دارند.

- گرافیک و دیزاین تم یا همان قالب سایت : بدون شک در طراحی سایت هم مانند هرکار یا محصولی شکل ظاهری در قیمت بسیار تاثیر گذار است.

- امنیت: وجود امنیت عالی در وب سایت ها نقش بسیار زیادی در افزایش این تعرفه دارد . در پروژه هایی با امنیت بالا معمولا یک تیم حرفه ای ابن وظیفه را بر عهده دارند که دستمزد بالایی را طلب می کند.

- هزینه های هاست و دامنه : هاست نقش مهمی در تعیین هزینه وب سایت دارد. هزینه هاست های اشتراکی در مقایسه با هاست های اختصاصی قابل مقایسه نیستند و این هاستهای اختصاصی هستند که هزینه زیادی را به مشتری متحمل می کند.

- وجود آپشن های متفاوت: طراحی سایت با وجود امکانات مختلف متفاوت است. هرچه امکانات بیشتر تعرفه بیشتر !

- پشتیبانی : وجود پشتیبان قوی برای سایت نیز خود شامل هزینه هاست که رایان وب برای رضایت مشتریان این امکان را به صورت رایگان ارایه می کند.

- سایت تک زبانه و چند زبانه : سایتهای چند زبانه بدون شک به دلیل ایجاد صفحاتی جدید و متفاوت شامل هزینه بالاتر خواهد بود.

- تولید محتوا و پست گذاری: بعضی از مشتریان بعد از طراحی سایت به دلیل تسلط کم یا نداشتن وقت آزاد توانایی آپدایت سایت خود را ندارند و این وظیفه را به طراحان می سپارند.

 

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر