طراحی سایت بر سرور اختصاصی چه مزایایی دارد؟

تاریخ: 5 / 01 / 1396

طراحی سایت بر سرور اختصاصی چه مزایایی دارد؟

سرور محلی برای ذخیره فایل ها، کدها ،تصاویر و... سایت و وسیله ارتباط بین سایت و کاربران است.
بعد از طراحی سایت حالا نوبت به قرار دادن این صفحات برروی سرور است و طراح باید بین سرورها که در مقالات قبل به آنها اشاره شد یکی را به عنوان سرور مورد نظر خود انتخاب کند.
اگر انتخاب شما سرور اختصاصی است این مقاله را به دقت مطالعه کنید.

سرور اختصاصی چیست؟ این عبارت یک اصطلاح در حوزه Hosting به شمار می آید و در این server تمام امکانات از جمله هارددیسک ، پردازنده و رم به صورت کاملا اختصاصی و منحصر به فرد به یک سایت تعلق می گیرد .

چه سایتهایی و چه نوع طراحی سایت به این سرور احتیاج دارند؟
وب سایت های بزرگ و حجیم و سازمان ها که سرعت و دسترسی کاربران برای آنها در اولویت است معمولا از این سرور استفاده می کنند. به دلیل هزینه بالای خرید و نگهداری تنها وب سایت های توانمند از نظر مالی به دنبال این سرورها می روند.

مزایای سرور اختصاصی : به دلیل اختصاص تمام فضا و امکانات تنها به یک سایت سرعت بارگذاری در این نو وب ها بسیار بالاست. پایداری بسیار بالا نیز خاصیت دیگری از این سرور به شمار می آید.ترافیک و پهنای باند بالا ، فضای زیاد از ویژگی های بارز این سرورها برای طراحی وب سایت است. از آنجا که مدیریت آن کاملا در اختیار مشتری است می تواند به هر شکل که تمایل دارد به کانفیگ آن پرداخته و هر برنامه ای را روی آن نصب نماید.  امنیت هم به دلیل اختصاصی بودن آن جایگاه خوبی خواهد داشت.

دلایل دوری از این سرورها نزد سایت های عمومی:
به دلایل هزینه های فوق العاده بالای خرید ، نگهداری و پشتیبانی تنها سایت هایی که توان مالی مناسبی دارند قدرت تهیه این سرور را دارند. طراحی سایت بر روی این سرورها به دلیل مدیریت توسط خود مشتری در خیلی از مواقع نیاز به پشتیبان سرور هم پیدا خواهد کرد. علاوه بر معمولا اکثر طراحی سایت ها و وب سایت ها با هاست اشتراکی نیاز خود را رفع می کنند.

آیا سرور اختصاصی تاثیری بر سئو دارد؟ از آنجا که سرعت بارگذاری در این روش بسیار بالاست و یکی از فاکتورهای سئو و محبوبیت در گوگل سرعت است می تواند از این جهت تاثیرگذار باشد.

نکته : کانفیگ این نوع هاستینگ بسیار کار تخصصی و حساسی است و حتما قبل از این کار از یک کارشناس ماهر استفاده کنید.

 

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر