طراحی سایت اختصاصی به چه معناست؟

تاریخ: 7 / 01 / 1396

طراحی سایت اختصاصی به چه معناست؟

طراحی سایت با استفاده از cms یا همان سیستم مدیریت محتوای مختلف انجام می گیرد. اگر با مفهوم cms آشنایی ندارید مقاله را مطالعه کنید.
این cms ها مختلف هستند و از آنها می توان به وردپرس (Wordpress) ، جوملا (joomla) ، دروپال ( drupal ) اشاره کرد . این سی ام اس ها معمولا رایگان و آماده هستند.

 حالا به اصل موضوع یا همان cms های اختصاصی می پردازیم.

Cms های اختصاصی واژه ای در طراحی سایت است که سامانه مدیریت سایت یا پنل مدیریت محتواست که به صورت سفارشی طراحی شده و تمام امکانات و فیلدها با سفارش مشتری انجام می گیرد. در این سامانه از cms رایگان و آماده استفاده نمی شود . تمام قسمتها کدنویسی شده  و در اختیار ادمین قرار می گیرد.

مزایا : به دلیل سفارشی بودن انعطاف بالا و سادگی در مدیریت و ارسال ، ویرایش و ... محتویات به آسانی امکان پذیر است. بسیاری از موارد که در پنل های آماده قابل اجرا نیستند در این روش امکان پذیر هستند.

معایب و نقطه ضعف ها : به دلیل سفارشی بودن و پیچیدگی در کدنویسی نیاز به وجود پشتیبان ضروری است. به دلیل پیچیدگی ، سفارشی و کدنویسی سنگین این cms ها قیمت های بالایی دارند. هر امکانی که نیاز باشد باید تماما کدنویسی شده و با نصب ماژول هایی مثل وردپرس به سادگی امکان پذیر نیست. زمان طراحی وب سایت در این روش طولانی تر است.

آیا سی ام اس اختصاصی تاثیری در سئو دارد؟

جواب خیر است و هیچ تاثیر به خصوصی در سئو نخواهد گذاشت.

به طور کل طراحی سایت اختصاصی برای وب سایت های بزرگ و برندها انجام می گیرد و برای مثال پایگاه های خبری بزرگ ایران همه اختصاصی هستند. پس قبل از طراحی سایت نیاز خود را بسنجید و بعد سفارش دهید.

رایان وب طراحی سایت های خود را به صورت اختصاصی یا همان سفارشی و با قیمتی ایده آل انجام می دهد.

 

نویسنده : مهندس امیر نوریمقالات دیگر